APIE KURMIUS

Kurmių būstas yra erdvus, su 2 galerijomis. Viena galerija įrengta pagrindinės angos lygyje, o kita -mažoji, įrengta po pagrindine anga. Į viršutinę galeriją veda 3 įėjimai, o į apatinę – 6. Todėl nekviestiems svečiams kurmius „namuose" nėra taip lengva užklupti. Dar daugiau nuo pagrindinės angos vėduoklės principu kurmiai į visas puses yra išsikasę dešimtis angų ir angelių. Nekviestam „svečiui" nėra lengva suvokti, kokiomis angelėmis kurmiai nubėga. Vėliau visos angos sueina į pagrindinę angą, kuria kurmiai juda link „medžioklės" plotų.

Specialią angą kurmiai išsikasa ir link vandens telkinių, nes po gausių vaišių ir kurmiams norisi gerti, o ėda kurmiai vos ne nuolat. Per parą kurmiai gali suėsti tiek maisto, kiek patys sveria.

Kurmiai ėda sliekus, šliužus, įvairių rūšių vabalus su jų lervomis ir lėliukėmis. Beje, kurmiai gali suėsti ne tik peles, driežus, bet net ir gyvates. Jei į kurmių valdas patenka kiti kurmiai, šie gyviai susimuša iki mirties, o pralaimėjusį kurmiai taip pat be gailesčio suėda.

Rupūžių kurmiai neliečia. Kurmiai taip pat neėda ir augalinio maisto. Tiesa, kartais kurmiai prakanda nebent bulves, burokėlius ar morkas.

Šaltinis: APIE KURMIUS

Žymės: