Aplinkos Apželdinimas. Idėjos

Žiedais apsipylusi tvorelė
Jeigu jūsų erdvią į Pietų ar Vakarų pusę „žiūrinčią" terasą juosia ažūrinė ar pinta tvorelė, rinkitės nesunkiai prižiūrimus, labai greitai augančius augalus: raganes, paprastąsias gebenes, kininius citrinvyčius, purpurinius sukučius, vijoklines rožes ar kt. Juos pasodinus į šalia terasos krašto esančią žemę, ūgtelėjusius stiebus tereikės sukaišioti į ažūrinę tvorelę ir palikti stiebtis j dangų. Žemaūgiai vijokliniai augalai (pavyzdžiui, stambiažiedės raganės) įspūdingai atrodo vešintys plačiuose dekoratyviuose vazonuose. Sodindama vijoklinius augalus j vazonus, pasirūpinkite dekoratyviomis atramomis.

Žaliuojanti lentynėlė
Ankštą lauko terasą gausiai puošti gėlėmis – ne pats geriausias sprendimas, nes taip dar labiau sumažinsite erdvę. Puiki išeitis – gėlyną įrengti ant dekoratyvios kabančios arba ant grindų stovinčios atviros lentynos. Šiuo atveju negailėkite pinigų vazonams. Kad jūsų terasa atrodytų skoningai, turite paisyti vazonų darnių spalvų bei formų sąskambių. Ryškiaspalvių žydinčių gėlių grožis labiausiai išryškėja neutralių atspalvių (rusvuose, pilkšvuose) vazonų fone, o žalialapiams augalams gyvumo suteikia spalvingi vazonėliai. ATKREIPKITE DĖMESĮ! Ant dekoratyvios lentynėlės kartu su gėlėmis galite komponuoti įvairius prieskoninius augalus. Terasoje šiltuoju metų laiku drąsiai galite „apgyvendinti" ir skersvėjų nebijančias kambarines gėles.

Svyrantys gėlynai
Terasai puošti svyrančias gėles nebūtina komponuoti į specialius pakabinamus lovelius ar vazonus -jos Įspūdingai atrodys ir susodintos į aukštus ant grindų sustatytus indus. Gražu, jeigu jie bus skirtingų aukščių bei formų. Jeigu širdis linksta į spalvingesnius vazonus, žiūrėkite, kad jie derėtų ne tik tarpusavyje, bet ir su juose augančių gėlių atspalviais.

ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO
Bet kokią svyrančią gėlę gražu Įkomponuoti į pačios iš medžio vytelių sumeistrautą piramidę. Toks kūrinys gražiai atrodys tiek terasoje, tiek bet kuriame spalvų ir gyvybės stokojančiame kiemo kampe.

JUMS REIKĖS: • plonų medžio vytelių, • vielutės, • žirklių ir • peilio.
Jei vytelių žievė negražiai suaižėjusi, ją nuskuskite peiliu. Suimkite vyteles Į ranką, tada žirklėmis ar peiliu sulyginkite abu jų galus.
Maždaug 12 cm atstumu su-smaigstykite vyteles ratu į žemę prie vazono sienelių. Viršutinius jų galus suglauskite ir sutvirtinkite vielute.

Ranka kelkite po vieną svyrančios gėlės šakelę į viršų ir vielute keliose vietose pritvirtinkite prie vytelių (jokiu būdu vielutės neveržkite, nes ji pažeis gėlės kotelius).

VERTA ŽINOTI
Gėlynas terasoje atrodys itin įspūdingai, jei pasirinksite kontrastingų spalvų žiedais (oranžiniais ir mėlynais, raudonais ir žaliais, geltonais ir violetiniais) apsipylusias gėles.

Šaltinis: Aplinkos Apželdinimas. Idėjos

Žymės: