ČESNAKŲ LAIKYMAS PER ŽIEMĄ

Česnakai yra dviejų rūšių: žieminiai ir vasariniai. Žieminiai česnakai išleidžia žiedkočius. Ypač prastai laikosi pernelyg vėlai iškastos žieminių česnakų galvutės. Vasarinius česnakus galima išlaikyti žymiai ilgiau. Kai česnakų laiškai ima gelsti, juos ištraukite iš žemės, 4-5 paras pradžiovinkite ant lysvės, o lietingomis dienomis – gerai vėdinamoje patalpoje. Pradžiovintiems česnakams nupjaukite šaknis ir laiškus, palikite 4 – 5 cm ilgio lapkočius. Česnakų galvučių šaknis padeginkite ant liepsnos.

Apdegintas česnakų galvutes per žiemą galima laikyti ne tik rūsiuose, bet ir kambariuose, sausoje vietoje, subertas į negilias kartono dėžutes. Česnakų galvutes galima supinti į kasas arba laikyti žemėje. Apdžiovintas česnakų galvutes suberkite į polietileno maišelius, juos užriškite ir 40 – 50 cm gylyje užkaskite žemėje.

Kai iškris sniegas, toje vietoje supilkite kalnelį, kad apšildytumėte žemę. Pavasarį, kai sniegas nutirps, iš žemės polietileno maišelį su česnakais išimkite.
* Žieminius česnakus galima laikyti ir su druska. Ant puodo dugno suberkite sluoksnį rupios druskos ant jos sudėkite sluoksnį pradžiovintų česnakų, vėl užberkite druska ir t.t. Puodą su česnakais laikykite rūsyje.

Šaltinis: ČESNAKŲ LAIKYMAS PER ŽIEMĄ

Žymės: