CUKRINIAI ŽIRNIAI

Cukrinių žirnių sėklas galima laikyti 3-4 metus, o jos sudygsta per 8 dienas. Žirnių daigai gali pakęsti trumpalaikes 4-6 laipsnių šalnas. Geriausiai žirniai auga 16 laipsnių šilumoje, o aukštesnėje nei 20 laipsnių šilumoje jie nustoja augti. Geriausia yra 4 -erių metų žirnių sėkla. Žirniai yra reiklūs drėgmei bei šviesai, nes jie yra ilgos dienos augalai. Pirmą kartą žirnius patariama palieti, kai jie užaugina 7-8 lapelius. Ypač svarbu žirnius lieti, kai jie brandina sėklas.
Cheminių medžiagų vartojimas
Jei purkšite augalus cheminėmis medžiagomis, būtinai laikykitės visų apsaugos priemonių; vilkėkite specialius rūbus, saugokite veidą ir rankas. Cheminės medžiagos turi vienodai smulkiais lašeliais pasiskirstyti augalo paviršiuje. Atminkite, kad vaismedžių kamienų plyšiuose žiemoja daug kenkėjų, todėl žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje vaismedžius patariama nupurkšti dideliais cheminių medžiagų kiekiais.
Jei augalus purkšite žiemos pabaigoje ir pavasario pradžioje, turite atminti, kad žalingi vabzdžiai gali slėptis ir lapus numetančiuose dekoratyviniuose medžiuose ir krūmuose, taip pat ir medinėse tvorose, todėl nupurkškite ir juos.

Šaltinis: CUKRINIAI ŽIRNIAI

Žymės: