Daržininko darbai vasario mėnesį

Tikrinkite. Vasario mėnesį nuolat tikrinkite daržovių kaupus, ar jos nepašalo, o jei šiltas oras, ar nepradėjo pūti.
Vėdinkite. Pakilus temperatūrai, reguliariai vėdinkite rūsį, kur laikomos daržovės. Pirmiausia jas perrinkite. Pradėjusių gesti daržovių ilgiau nepalikite rūsyje su kitomis sveikomis, geriau tuojau pat suvartokite.
Labai svarbu žinoti dirvos rūgštingumą, nes rūgščioje dirvoje gero derliaus negausite. Geriausia, kai dirvos pH yra 6-7. Tokioje dirvoje gerai auga ne tik daržovės, bet ir gėlės bei kiti augalai. Rūgščią dirvą reikia neutralizuoti kalkėmis ar kreida. Neutralizuoja ir mėšlas. Apie dirvos rūgštingumą galima spręsti, jeigu joje auga dirviniai asiūkliai, dirvinės našlaitės.
Jei vasario mėnesį palankūs orai ir nėra šalčių bei speigo, išbarstykite dirvoje kalkes arba medžio pelenus ir grėbliu ar kauptuku jas įterpkite į dirvą. Jei žemė sušalusi ir daug sniego – palaukite kovo mėnesio.
Bulvės. Vasario (kovo) pabaigoje pradėkite daiginti gumbus ankstyvajam bulvių derliui. Bulves galima daiginti negiliose dėžėse, šviesioje vietoje, 12-15 C temperatūroje. Nurodytoje temperatūroje bulvių gumbai sudygsta per šešias savaites.
■ Salotos ir ridikėliai. Šildomame inspekte vasario (kovo) pabaigoje sodinkite salotų daigus, tarpuose įsekite ridikėlių. Inspekte galima sodinti, kai tik sušyla žemė.

 

Pomidorai ir paprikos. Jų daigus galite išsiauginti šiltoje patalpoje ant šviesios palangės. Jei daigus sodinsite gegužės pabaigoje, patartina sėti nuo vasario vidurio iki pabaigos. Sėjama dubenėliuose, gėlių vazonuose ar sekliose dėžutėse. | indus pripilkite smėlingos komposto žemės. Tarp žemės paviršiaus ir indo krašto turi likti tuščias 1-1,5 cm tarpas. Sėklos įterpiamos per du centimetrus viena nuo kitos. Po to šiek tiek užberiamos žemėmis. Tada per tankų tinklelį paliejamą vandeniu ir indas uždengiamas stiklu. Pasirodžius daigeliams, stiklą nuimkite. Žemė turi būti nuolat drėkinama.
Morkos. Lysves, kuriose vėlai rudenj pasėjote morkas, vasario pabaigoje uždenkite plėvele. Plėvelės kraštus apkaskite žemėmis. Praktiškiau tam reikalui turėti medinius rėmus, aptrauktus plėvele. Plėvelę reikia nuimti, kai susiformuoja du tikrieji lapeliai.
Pupos. Pupos nebijo šalnų, todėl sėjamos jau vasario (kovo) pabaigoje, kai tik galima įeiti į dirvą. Pupos geriausiai auga vidutinio sunkumo ir sunkiose dirvose. Nepakenčia šviežiu mėšlu tręštos dirvos. Lengvose dirvose gerai užderės tik tada, kai jose bus daug humuso ir pakankamai drėgmės. Priešsėliui pupos nereiklios. Jos mėgsta atvirą, saulėtą vietą. Tik anksti pasėtos pupos duoda gerą derlių.

Šaltinis: Daržininko darbai vasario mėnesį

Žymės: