Homeopatiniai Vaistai–Ar Jie Veiksmingi?

Ar homeopatiniai  vaistai išties veiksmingi? Turiu problemų dėl odos, gydytoja skyrė homeopatinių preparatų. Juos geriu reguliariai jau tris savaites, bet poveikio nejaučiu. Priešingai, būklė netgi pablogėjo. Gal reikėtų jų nebegerti? Ar gali homeopatiniai vaistai pakenkti?

Norėjau sužinoti, ar yra homeopatinių vaistų, valančių organizmą ir spartinančių medžiagų apykaitą? Ar homeopatiniai vaistai reaguoja su vaistažolėmis ir cheminiais preparatais?

 

Anot homeopatų, tinkamai parinkti homeopatiniai vaistai veiksmingai gydo beveik visas ligas. Homeopatijos esmė – surasti ir pašalinti ne ligos simptomus, o jos priežastis principu „panašus gydo panašų”. Sunaikinti ligą iš esmės. Pavyzdžiui, galvos skausmo priežasčių gali būti begalė: padidėjęs kraujospūdis, stuburo problemos, sutrikusi skrandžio, kepenų veikla ir 1.1. Išgėrę tabletę nuo galvos skausmo, geriau pasijusime tik kelias valandas, bet pakenksime kepenims, nes tikroji skausmo priežastis liks nepanaikinta. Taip papuolame į užburtą ratą. Cheminiais vaistais geriau nepiktnaudžiauti, juos vartoti tik tada, kai saugesni ir natūralūs gydymo metodai jau nepadeda. Homeopatų teigimu, netinkamai parinkti homeopatiniai vaistai labai retai gali sukelti šalutinį poveikį. Tačiau ne tokį stiprų kaip cheminiai vaistai. Todėl sergant lėtinėmis ligomis, prieš gydantis homeopatiniais preparatais, būtina pasikonsultuoti su šios srities specialistu. Na, o peršalus, su-slogavus, sutrikus virškinimui – esant ūmioms ligoms, galima gydytis ir patiems pasitarus su vaistininku. Dabar vaistinėse gausu plataus poveikio homeopatinių preparatų, jų nebūtina parinkti individualiai. Tiesa, individualiai pritaikyti vaistai visada veiksmingesni.

Homeopatija yra pripažinta ir taikoma tradicinėje medicinoje. Ji gali būti pagrindinis arba pagalbinis gydymo būdas. Pastebėjau, kad ligoniai, kurie papildomai vartoja homeopatinius preparatus, geriau jaučiasi, jiems mažiau prireikia gerti cheminių vaistų. Ypač veiksmingai homeopatiniais vaistais gydomos nervų ligos, neurozės, padidėjęs jautrumas, nemiga, galvos svaigimas. Taip pat kvėpavimo takų ligos (peršalimas, gripas, kosulys, sinusitas ir kt.). Taikant vien homeopatiją, gydymas būna ilgesnis, reikia kantrybės. Svarbu, kad vaistai būtų parinkti individualiai, vartojamos tinkamos jų dozės ir pan.

Homeopatai gydo ne pagal diagnozę, o parenka vaistus individualiai, konkrečios ligos priežasčiai šalinti. Vaistams gaminti naudojamos augalinės, gyvulinės bei mineralinės kilmės medžiagos. Nors vis dar diskutuojama, kad tai moksliškai nepagrįsta, faktai byloja ką kita. Per du šimtus gyvavimo metų homeopatai veiksmingai gydė net cholerą, šiltinę, difteriją ir kitas ligas, kurios buvo mirtinos iki antibiotikų išradimo. Taip pat ispaniškąjį gripą, kuris buvo daug sunkesnis už dabartinį kiaulių gripą. Žmogui svarbiausias kriterijus yra veiksmingumas ir saugumas, todėl homeopatija vis labiau populiarėja. Šis gydymo metodas yra ekologiškas, saugus ir nekenksmingas nei žmogui, nei gamtai. Labai vertinu ir vaistažoles, bet masinis, pramoninis jų auginimas nelabai suderinamas su ekologija. Vienos žolės, ištisos jų plantacijos naikinamos tam, kad jų vietoje būtų auginamos kitos. Homeopatiniai vaistai tinka gydyti visus žmones. Sunkiau pritaikyti tiems, kurie vartoja daug įvairių ir stiprių cheminių vaistų, nes tada vaistai gali silpniau veikti. Sakote, kad vartodama homeopatinius preparatus nejaučiate poveikio, išskyrus pablogėjimą? Pablogėjimas yra pagrindinis rodiklis, kad vaistai veikia ir yra tinkamai parinkti. Reikėtų susisiekti su vaistus skyrusiu gydytoju, ypač jei sveikatos būklė negerėja vaistus vartojant ilgesnį laiką. Galbūt juos reikėtų pakeisti.

Gydydamiesi homeopatiniais vaistais, iš pradžių galite justi pablogėjimą. Tai rodo, kad vaistas veikia. Vienu metu su homeopatiniais vaistais nereikėtų vartoti preparatų su ramunėlėmis, kamparu, mėtomis bei pipirmėtėmis – neutralizuoja vienas kito poveikį. Homeopatinių vaistų poveikį gali susilpninti kava, šokoladas, kakava. Gydantis homeopatiniais vaistais, būtina laikytis mitybos režimo, vengti rūkytų, konservuotų mėsos ar žuvies gaminių. Labiau tiktų vegetariški patiekalai.

Homeopatinius preparatus vartokite tiksliai, kaip paskyrė gydytojas. Paprastai juos reikia gerti 30 min. prieš valgį ar valandą po valgio. Negalima maišyti su maistu.
Esant lėtinėms ligoms, gydymas gali trukti nuo pusmečio iki kelerių metų. Greitas poveikis juntamas dažniausiai tik gydant ūmias ligas. Homeopatiniai vaistai ligą gydo iš esmės, naikina jos priežastis. Ypač šis metodas tinka vaikams ir senyvo amžiaus žmonėms. Pastarieji vartoja nemažai cheminių vaistų, tai kenkia organizmui. Yra gerų vaistų naujagimiams nuo karščiavimo (žvakutės „Viburcol”), nuo kosulio („Sto-dal” ir kt.).

Puikus organizmą valantis ir medžiagų apykaitą paspartinantis homeopatinis vaistas „Detox Kit” (jį sudaro trijų rūšių homeopatiniai lašai). Lašiukai įlašinami į 1 I vandens, jį reikia per dieną išgurkšnoti. Vokietijoje šis preparatas skiriamas po chemoterapijos organizmui išvalyti nuo toksinų ir kt.

Šaltinis: Homeopatiniai Vaistai–Ar Jie Veiksmingi?