HUMUSAS IR VARIS

Jei dirvoje gausu humuso, tai augalams taip pat truks vario, nes humuso medžiagos suriša vario jonus.
* Jei dirvožemį gausiai patręšite fosforo trąšomis, augalai iš dirvožemio taip pat nesugebės pasisavinti vario.
* Jei nusistovi sausi orai, vario trūkumą labiausiai pajaučia jauni augalai. Beje, vario trūkumo požymiai toli gražu nėra vienodi. Būdingiausia, kai trūkstant vario, jauni lapai užauga didesni nei įprasti seni lapai, tačiau būna pablyškę, juose matosi juostos. Jei trūksta vario, lapai susiraukšlėja, o jų galiukai pabąla. Labiausiai vario trūkumui jautrios yra obelys, kriaušės, slyvos ir citrusiniai augalai.
VARIO POVEIKIS VAISMEDŽIAMS, VAISKRŪMIAMS IR DARŽOVĖMS
* Jei vaismedžiams ir vaiskrūmiams trūksta vario, jie skursta. Vario trūkumas augalams ypač pakenkia sausomis ir karštomis vasaromis, nes tada jų lapai susisuka ir nukrenta nuo ūglių viršūnėlių. Vėliau apdžiūva ir ūglių viršūnėlės.
* Jei vario pernelyg daug, o cinko – trūksta, obelų ir kriaušių lapai ima smulkėti, o ūgliai – džiūti.

* Jei pomidorams trūksta vario, jie lėčiau auga, užaugina smulkesnius ūglius ir melsvai žalsvus lapelius. Jei trūksta vario, pomidorų žiedai pakankamai gerai neišsivysto, neužmezga vaisių, o jų žiedpumpuriai nukrenta.
* Jei agurkams trūksta vario, tai kaip ir trūkstant kalcio ir boro, jie išlieka nykštukiniai, jų audiniai suminkštėja, o jauniausių lapų galiukai pabąla. Jei trūksta vario, agurkai numeta žiedus ir vaisių užuomazgas.
* O štai vario trūkumas bulvėms ir kopūstams beveik nepakenkia.

Šaltinis: HUMUSAS IR VARIS

Žymės: