KA. DARYTI, KAD NUSKINTI ŽIEDAI ILGIAU ŽYDĖTŲ?

Kad nuskintos gėlės ilgiau žydėtų, vienoje vazoje nemerkite tulpių ir narcizų, nes gleivingos narcizų išskyros slopina tulpes.

Tulpes vienoje vazoje patariama merkti su kipariso šakelėmis, kurios prailgina tulpių žydėjimą. Rožes, orchidėjas ir gvazdikus patariama merkti skirtingose vazose, nes šios gėlės nemėgsta nei vieno augalo kaimynystės. Kvapnieji žirneliai sutrumpina visų skintų gėlių amžių, o pakalnutės „nesutaria" su trispalvėmis našlaitėmis.

Skintas gėles pamerkite 20 °C šilumos vandenyje. Šį vandenį keiskite gana dažnai ir neleiskite, kad jis patamsėtų. Keisdami vandenį, vandens srove nuplaukite gėlių stiebus. Skintos gėlės ilgiau žydės, jei į vandenį įbersite cukraus, druskos, ištirpintą aspirino tabletę, įpilsite glicerino, amonio chlorido ar kalio permanganato tirpalo.

Kai kurie gėlininkai į vazas su skintomis gėlėmis įmeta juodosios anglies tabletę ar sidabrinį žiedelį. Vazą su pamerktomis gėlėmis pastatykite kiek galima toliau nuo vaisių, nes vaisiai išskiria etileną, kuris žudo gėles.

Šaltinis: KA. DARYTI, KAD NUSKINTI ŽIEDAI ILGIAU ŽYDĖTŲ?

Žymės: