KAIP PER ŽIEMĄ IŠLAIKYTI SURINKTĄ DARŽOVIŲ DERLIŲ?

Jei norite geriau per žiemą išlaikyti užaugintų daržovių derlių, turite atminti kelias pagrindines taisykles.
* Per žiemą galima laikyti tik sveikas, neturinčias mechaninių pažeidimų daržoves.
* Vienoje vietoje patariama laikyti tik vieną daržovių rūšį. Tai ypač svarbu laikant kopūstas. Ilgą laiką šalia galima laikyti svogūnus ir česnakus, morkas, burokėlius ir kitų rūšių šakniavaisius bei burokėlius ir bulves.
* Kiekvieną daržovių rūšį per žiemą patariama laikyti optimaliausiomis sąlygomis.
Daržovės nepradės drėkti, jei jas per žiemą laikysite vienodomis, nekintančio oro sąlygomis.
* Per žiemą laikomas daržoves būtina reguliariai apžiūrėti, o supuvusias surinkti ir išmesti.
***
Per žiemą daržoves geriausia laikyti 0 °C temperatūros rūsiuose. Šiomis sąlygomis patariama laikyti kopūstas ir šakniavaisius; t.y. daržoves, kurios neturi ilgo ramybės periodo. Tačiau būtina atminti, kad kopūstai gali trumpai pabūti 2 °C šaltyje, o burokėliai šalčio nepakenčia. Jei apšalusius burokėlius pernešite į šiltas patalpas, jie greitai suges.

* Daržoves taip pat galima laikyti balkone ir verandoje; t.y. žiemą neperšąlančioje patalpoje. Daržoves galite sukrauti į statinaites, jas sudėti į dėžes ir apšiltinti, pavyzdžiui, plonu medžio pjuvenų ar šiaudų sluoksniu, kad statinaitėse nusistovėtų maždaug 0 °C temperatūra.
* Kiekvieną daržovių rūšį per žiemą geriausiai laikyti atskirai, tačiau kartais jas tenka laikyti ir kartu.
Jei įvairių rūšių daržoves teks laikyti kartu, jas teks sudėti taip, kad joms būtų sudarytos geriausios laikymo sąlygos, žinant, kad šalia išorinių sienų ir grindų net 3 – 5 °C vėsiau nei ant lentynų ir šalia lubų.
SANTYKINIS ORO DRĖGNUMAS
Norėdami kuo geriau per žiemą išlaikyti daržoves, turite joms sudaryti geriausias santykinio oro drėgnumo sąlygas.
Santykinis oro drėgnumas padidės, jei daržoves laikysite sukrautas į polietileno maišus, polietileno plėvele išklosite dėžių dugną ir kraštus, atmindami, kad maišų negalima sandariai uždaryti, nes sandariose talpose daržovės uždus.

Šaltinis: KAIP PER ŽIEMĄ IŠLAIKYTI SURINKTĄ DARŽOVIŲ DERLIŲ?

Žymės: