KALAFIORŲ NOKINIMAS

Jei norite ilgiau valgyti kalafioras, juos pasėkite birželio 1-15 dienomis. Jei kalafiorus pasėsite anksčiau, jų galvutės sunoks anksčiau, dar augdamos darže, o jei vėliau – kalafiorai iki rudens šalčių nesuspės užauginti vešlių lapų, todėl ir nokindami sugebės užauginti tik mažas galvutes.

Kalafiorų galvutes patariama baigti nokinti 60 – 70 cm į žemę įkastame šiltnamyje. Iš pradžių iš šiltnamių iškaskite žemes, po to juose sukaskite 20 cm gylio ir pločio lysves, į kurias pilkite vandenį tol, kol dirva bus pakankamai drėgna. Į šias lysves įsodinkite su šaknimis įkastus kalafioras ir iki apatinių lapų apkaskite perpuvusiu mėšlu.

Šį miniatiūrinį šiltnamį uždenkite lentomis ar fanera, ant viršaus uždenkite polietileno plėvelę ir taip augalus apsaugokite nuo lietaus. Iki rudens šalnų šiltnamį kasdien vėdinkite. Prasidėjus rudens šalnoms, šio šiltnamio daugiau nevėdinkite, o jį apšiltinkite. 1-4 laipsnių šilumoje kalafioras baikite nokinti 1,5-2 mėnesius. Iš lauko kalafiorus iškaskite ir persodinkite, kai vidutinė paros temperatūra nukris iki 1 – 3 °C šilumos.

Šaltinis: KALAFIORŲ NOKINIMAS

Žymės: