► Kenkėjų Naikinimas
Graužikai ir kiti kenkėjai naikinami ne tik jaukais, bet ir kitomis priemonėmis. Kokiomis? Skaitykite žemiau.
1. Ultragarsiniai qraužikų atbaidymo įtaisai
Kas tai yra ? Tai elektroniniai prietaisai, skleidžiantys ultragarsinius impulsus. Šie prietaisai ekologiški, nes nenaudojama jokių kenksmingų medžiagų, jie neturi įtakos elektriniams prietaisams, signalizacijai, ugnies ir dūmų detektoriams ir yra saugūs naudoti šalia žmonių ir naminių gyvūnų.
Kaip veikia? Šių elektroninių prietaisų skleidžiamo dažnio garso bangos negirdimos žmogaus ausiai, tačiau puikiai girdimos graužikų ir vabzdžių. Ultragarsas graužikus išbaido ir jie palieka vietas, kur jis juntamas-patalpose nelieka kenkėjų.
2. Klijų spąstai ir klijai graužikams ir vabzdžiams
Kas tai yra? Tai klijais padengtos kartoninės lentelės, skirtos gaudyti pelėms ir ropojantiems vabzdžiams. Šiems spąstams nereikia papildomo jauko, nes juos dengiančių klijų sudėtyje yra kenkėjus viliojančių natūralios kilmės medžiagų. Klijai, kaip ir klijų spąstai, naudojami patalpose, kur norima atsikratyti kenkėjų.
Kaip veikia? Klijų spąstus, nuėmus
apsaugini popierių, reikia padėti patalpos viduje, prie sienų. Graužikai ir vabzdžiai įklimpsta klijuose ir nugaišta. Po panaudojimo klijų spąstai sulenkiami pusiau ir išmetami.
Klijais ištepama nedidelė lentelė ar kartono lapas ir naudojami taip pat, kaip ir klijų spąstai.
3. Dūmadėžė kurmių ir graužikų naikinimui
Kas tai yra? Dūmadėžė „Krou-nex” skirta kurmių ir graužikų naikinimui, o taip pat pelėsių, vabzdžių ir voragyvių kontrolei. Naudojama ir tuščių patalpų, kuriose bus laikomos maisto atsargos, paruošimui ir apsaugai nuo pelėsių.
Kaip veikia? Į kurmių ar graužikų (pelėnų, žiurkių) urvo pagrindinę landą įkišama uždegta dūmadėžė, dagčių į priekį ir užberiama žemėmis, kad dūmai neišeitų lauk.
Tuščiose patalpose (ne vėliau kaip 5 dienos iki maisto atsargų sunešimo į patalpą) uždaromi langai, ventiliacijos angos ir ant nedegių padėklų išdėliojamos dūmadėžės. Uždegus dagčius, būtina skubiai pasišalinti iš patalpos ir uždaryti duris. Patalpos duris atidaryti galima po 24 valandų ir palikti vėdintis 48 valandas.
4. Jauko dėžutės žiurkėms ir pelėms
Kas tai yra? Tai plastikinės, metalinės (cinkuotos skardos) arba kartoninės jauko dėžutės, skirtos jaukui apsaugoti. Plastikines ir metalines dėžutes galima naudoti tiek patalpų viduje, tiek lauke, nes jaukas apsaugotas nuo vandens. Kartoninės jauko dėžutės yra vienkartinės ir naudojamos patalpų viduje.
Kaip veikia? Jauko dėžutės sudaro saugumo pojūtį graužikams maitinantis, todėl graužikai greičiau suėda jauką.
Šaltinis: Kenkėjų Naikinimas