KODĖL VIDURVASARYJE PAKARTOTINAI PRAŽYSTA VAISMEDŽIAI?

Vaismedžiai ir vaiskrūmiai pakartotinai vidurvasaryje pražysta gana retai, tačiau, pasak specialistų, tai nėra neįprastas reiškinys.
Pakartotinio žydėjimo priežastimi gali būti oro są- " lygos, kai ilgalaikė šiluma ir saulė pagreitina diferenciaciją (žiedpumpurių susiformavimą ir prasiskleidimą). Tai labiau būdinga kaulavaisiniams vaismedžiams (vyšnioms, slyvoms), kurie greičiau sukrauna žiedpumpurius. Kartais vidurvasaryje pražysta obelys ir kriaušės. Beje, vidurvasaryje dažniausiai pakartotinai pražysta ankstyvųjų rūšių obelys ir kriaušės, kurios žiedpumpurius sukrauna ant vienmečių ūglių. Štai tada ant vieno vaismedžio galima pamatyti ir nokstančius vaisius, ir ant vienmečių ūglių pražydusius žiedus.
Vidurvasaryje vaismedžiai gali pražysti ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, dėl pernelyg vėlyvo kai kurių žiedpumpurių vystymosi, kai šis procesas praėjusiais metais pilnai nepasibaigė, o baigiasi tik šių metų vasarą (dėl šaltos vasaros, kai kurių maistinių medžiagų trūkumo ir t.t). pakartotinai vidurvasaryje vaismedžiai dažniausiai gausiai nežydi, todėl toks žydėjimas nepakenkia nei vaismedžių žiemojimui, nei kitų metų derliui, jei žiema nebūna ypač šalta.

Šaltinis: KODĖL VIDURVASARYJE PAKARTOTINAI PRAŽYSTA VAISMEDŽIAI?

Žymės: