KOKIO DIRVOŽEMIO NEPATARIAMA TRĘŠTI TVARTO MĖŠLU?

Tvarto mėšlu nepatariama tręšti lysvių, kuriose vėliau auginsite morkas, svogūnus, ridikus ir ridikėlius. Ypač reiktų vengti šviežio mėšlo, nes jo kvapas privilioja muses, kurios ant daržovių prideda kiaušinėlių, iš kurių išsiritusios lervos kenkia daržovėms. Daržoves pažeidžia morkinės, svogūninės ir pavasarinės kopūstinės muselės.

APIE KARVIŲ IR ARKLIŲ MĖŠLĄ Karvių mėšlu patariama tręšti sodo augalus, nes jis gerina dirvožemio humusingumą. Be to, karvių mėšle yra sodo augalams reikalingų maistinių medžiagų. Karvių mėšlu patariama tręšti ir daržoves, kurioms reikia daug maistinių medžiagų: kopūstas, pomidorus, salierus. Vėliau šiame dirvožemyje galėsite auginti salotas, ridikus ar špinatus.

Perpuvusiu karvių mėšlu patariama tręšti ir gėlynus. Ypač naudinga perpuvusiu karvių mėšlu tręšti rožes. Aplink rožių krūmelius galima sudėti net kelių centimetrų storio perpuvusio karvių mėšlo sluoksnį. Karvių mėšlą sluoksniais naudinga dėti į komposto krūvas. Jei taip darysite, jau po kelių mėnesių turėsite vertingos kompostinės žemės, kuria galėsite tręšti visu rūšių augalus.

Šaltinis: KOKIO DIRVOŽEMIO NEPATARIAMA TRĘŠTI TVARTO MĖŠLU?

Žymės: