MEDŽIO GRYBAS

Medžio grybas yra viena pavojingiausių ligų, pažeidžiančių medžius ir krūmus. Medžio grybo pažeistus augalus išgydyti ypač sunku. Medžio grybo pažeisti augalai skursta, jų pumpurai pavasarį neišsprogsta, o augalai netrukus žūva. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į augalų žievę ir žievės spalvą.

Pažeista grybo augalų žievė ima skleisti specifinį grybo kvapą, sustorėja ir pakeičia spalvą. Ant šios ligos pažeistų kamienų galima pastebėti rusvai juodas juostas. Kai kurie augalai yra atsparesni medžio grybui, o kai kuriuos augalus ši liga gana greitai pražudo. Medžio grybui yra atsparesnės aktinidi-jos, bambukai, buksmedžiai ir ąžuolai.

Ypač neatsparūs ir jautrūs medžio grybui yra beržai, kedrai, serbentai, alyvos, hortenzijos, obelys, slyvos, bijūnai, rožės ir gluosniai. Žiemą išpjaukite visus medžio grybo pažeistus augalus ar jų dalis ir sudeginkite. Medžio grybo išgydyti beveik neįmanoma. Be to, ši liga plinta labai greitai. Jei norėsite nuo grybo sporų išvalyti dirvą, teks iškasti net metrą gylio žemių, tačiau ir šių priemonių nepakaks.

Norėdami dirvoje išnaikinti medžio grybo sukėlėjus, kuriam laikui vietoje išpjautų ir grybo pažeistų augalų pasėkite žolės veją.

Šaltinis: MEDŽIO GRYBAS

Žymės: