OBUOLIŲ LAIKYMAS PER ŽIEMĄ

Per žiemą (4-7 mėnesius ir net ilgiau) galima išlaikyti žieminių veislių obuolius. Ilgesnį laiką galima išlaikyti tik nuskintus, bet ne nukritusius ir prinokusius vaisius. Nuskintus obuolius perrinkite ir sudėkite į dėžes. Prieš tai šiais dėžes perplaukite, nuplikykite verdančiu vandeniu ir išdžiovinkite saulėje. Obuoliams laikyti galite panaudoti minkštų medžių (liepų, alksnių ir drebulių, bet ne spygliuočių medžių) pjuvenas, išdžiovintas samanas ir durpes. Obuolius išlaikyti ilgiau padeda ir polietileno plėvelė: ant dėžės dugno kryžmai sudėkite 2 sluoksnius polietileno plėvelės, ant viršaus sudėkite obuolius ir juos vėl uždenkite polietileno plėvele.

* Obuolius galima laikyti ir polietileno plėvelės maišeliuose. Vidutinio dydžio vaisius po 1,5 – 2 kg sudėkite į polietileno maišelius, kuriuos užriškite siūlu. Taip paruoštus maišelius atsargiai sudėkite į dėžes, kurias laikykite vėsiame, gerai vėdinamame, tačiau žiemą neperšąlančiame rūsyje.

* Antaniniai ir kitų rudeninių veislių obuoliai geriausiai išsilaiko 2-3 laipsnių šilumoje, o žaliųjų obuolių rūšys – 1 – 2 laipsnių šilumoje ir 85 -95 proc. oro drėgnumo patalpoje.

* Seniau sodininkai obuolius laikydavo statinėse su obuolių lapais. Kiekvieną obuolių sluoksnį už-berkite storu lapų sluoksniu, kad obuoliai nesilies-tų vienas prie kito. Obuolių kupiną statinaitę uždenkite dangčiu, užkimškite ir iki vėlyvo rudens laikykite ledainėje, o žiemai perneškite į neperšąlantį rūsį. Atminkite, kad kartu negalima laikyti įvairių rūšių obuolių ir jų skinti neprinokusių.
* Obuolius, kaip ir bulves, galima laikyti duobutėse, uždengus storu sausų lapų sluoksniu, ant kurių dar uždėkite lentų.

* Kai kurie sodininkai teigia, jog ant laikomų rūsiuose medinių lentų su obuoliais reikia užberti chlorkalkių, kurios sugeria drėgmę. Drėgmė turi nubėgti į vieną pusę ant pastatyto indo, todėl lentynas patariama įrengti pasvirusias į vieną pusę.

AGURKŲ PRIEŠAS – RASA
Gaivi ryto rasa – vienas didžiausių agurkų priešų. Jei ryto rasa gana greitai nubėga agurkų lapais, tai ji nėra pavojinga. Kur kas pavojingesni per dieną ant agurkų lapų pasilikę šimtai rasos lašelių, kurie nudegina agurkų lapus, todėl jie pagelsta ir nuvysta.

Šaltinis: OBUOLIŲ LAIKYMAS PER ŽIEMĄ

Žymės: