► Puodai
Anot patyrusių virtuvės meistrų, maisto kokybė priklauso ne tik nuo produktų kokybės bei šeimininkės meistriškumo, bet ir nuo to, kokiuose induose jis ruošiamas. Šį sykį sužinokite visą tiesą apie daugybės šeimininkių gerais žodžiais minimus nerūdijančiojo plieno puodus.
Geros kokybės nerūdijančiojo plieno puodai su trigubu dugnu turi daugybę privalumų. Vienas svarbiausių – jie nekelia jokio pavojaus sveikatai, nes jų gamybai naudojami tokie metalai kaip geležis, chromas bei nikelis į lydinį dedami saugiomis dozėmis (tokiuose puoduose negalima maisto gaminti, jeigu žmogus yra alergiškas nikeliui).
Nerūdijančiojo plieno puoduose ruošiami produktai išsaugo savo tikrąjį skonį, aromatą, spalvą ir itin daug maistinių medžiagų. Dėl gerai šilumą paskirstančio ir ilgai ją išlaikančio trigubo dugno tokie puodai yra labai ekonomiški (padeda taupyti energiją ir laiką), patvarūs (nerūdija ir nesideformuoja), jiems nereikia jokios ypatingos priežiūros. Nerūdijančiojo plieno puoduose maistą galima gaminti ant Įvairių tipų viryklių (elektrinių, keraminių, dujinių, indukcinių), juos galima plauti net ir elektrinėse indaplovėse.
Puodai puodams nelygu
Kad pirkdama nerūdijančiojo plieno puodus neapsiriktumėte, pirmiausia atkreipkite dėmesį j gamintoją. Pasaulyje garsios virtuvės amuniciją gaminančios kompanijos (pavyzdžiui, TRAMONTINA) į rinką tiekia tik aukštos kokybės gaminius ir suteikia jiems maksimalų garantijos laiką.
Kitas svarbus dalykas – plieno rūšis. Aukščiausia kokybe pasižymi vadinamojo medicininio plieno (žymimas „10/18 grade") puodai, turintys e tik minėtus, bet ir daugiau įvairiausių privalumų.
■ Juose gaminamas maistas nesvy-la net naudojant labai nedidelį kiekį riebalų ar vandens. Daržoves tokiuose puoduose galima ruošti ir be vandens.
■ Kadangi šilumą labai gerai išlaiko ne tik tokių puodų dugnas, bet ir sienelės bei dangtis, juose maistas ilgai išlieka šiltas net ir paliktas stovėti ant neveikiančios viryklės.
■ Jeigu medicininio plieno puodas yra su karščiui atspariomis rankenėlėmis (būna pažymėta naudojimo instrukcijoje), jame maistą galima gaminti ir orkaitėje.
■ Geros kokybės nerūdijančiojo plieno puodai – geras pasirinkimas toms šeimininkėms, kurios siekia paruošti sveikus valgius. Juose maisto gaminimo procesas trunka trumpiau, nei naudodajant įprastus puodus.
Pagal naujausias technologijas pagaminti medicininio plieno puodai yra subtilaus dizaino, žvilgantys, todėl juos paprasta pritaikyti bet kokio stiliaus virtuvėje.
Kad jūsų pasirinktas puodas tikrai yra pagamintas iš geros kokybės nerūdijančiojo plieno, galite Įsitikinti įvertinusi jo svorį (palyginti su kitų rūšių puodais, jis yra gerokai sunkesnis) arba prie jo sienelių pridėjus magnetą – geros kokybės plienas jo netraukia.
Kelios maisto gaminimo paslaptys
• Nors geros kokybės nerūdijančiojo plieno puodai yra ilgaamžiai, nereiškia, kad juose maistą galite gaminti, kaip papuola. Reikia laikytis gamintojo nustatytų taisyklių, antraip jie gan greitai praras gražią išvaizdą, o ilgainiui su-prastės ir jų funkcinės savybės.
• Nerūdijančiojo plieno puodų negalima perkaitinti, nes jų paviršius gali pasidengti jokiais chemikalais neįveikiamomis juosvomis ar švelnių vaivorykštės spalvų dėmėmis. To išvengsite, jeigu
maistą tokiame puode gaminsite ant vidutinio stiprumo ugnies, nepamiršite jį stebėti ir laiku nukaisti.
• Jeigu maistą ruošiate ant elektrinės viryklės, nerūdijančiojo plieno puodą statykite ant mažiausio skersmens kaitinimo elemento – taip jį ne tik apsaugosite nuo perkaitimo, bet ir sutaupysite elektros energijos. Gamindama valgį ant dujinės viryklės, stebėkite, kad ugnis neapgaubtų nerūdijančiojo plieno puodo sienelių.
• Orkaitėje maistą gaminkite tik tuose nerūdijančiojo plieno induose, kurie pakelia 220 °C temperatūrą.
Puodų priežiūra
■ Perkant geros kokybės nerūdijančiojo plieno puodus, dažniausiai pardavėjas siūlo įsigyti ir specialaus valiklio. Pirkti jį ar ne, jūsų valia. Bet kuriuo atveju žinokite, kad toks preparatas labai pravers įprastu indų plovikliu neįveikiamiems nešvarumams šalinti. Juk negalite žinoti, ar kada puodas neprisvils, ar ant jo sienelių neatsiras neaiškios kilmės dėmių.
■ Nerūdijančiojo plieno puodus galima plauti bet kokiu be-šarmiu indų plovikliu ir šiltu tekančiu vandeniu naudojant švelnią kempinėlę. Negalima jų trinti jokiu grūdėtu plovikliu, taip pat kempine aštriu paviršiumi, kitaip galite pažeisti viršutinįjį metalo sluoksnį, lemiantį ne tik gaminamo maisto kokybę, bet ir gražią puodo išvaizdą.
Išplautus nerūdijančiojo plieno puodus būtina nusausinti minkšta šluoste, o virtuvės spintelėje ar lentynoje patartina laikyti neuždengtus.
Jeigu nerūdijančiojo plieno puodą ruošiatės dėti į automatinę indaplovę, pirmiausia įsitikinkite, ar toks plovimo būdas nepakenks jų priedams (pavyzdžiui, termometrui), ar specialus ploviklis neturi šarmų.
■ Ant viryklės užkaistų nerūdijančiojo plieno puodų negalima palikti be priežiūros, ypač jeigu jie yra su neaiškios kokybės plastiku dengtomis rankenomis.
Įtarę, kad nerūdijančiojo plieno puodas perkaito, jokiu būdu jo nekiškite po lediniu vandeniu – palikite vėsti kambario temperatūroje.
Šaltinis: Puodai