ROŽĖS RUDENĮ

Kodėl rožes rudenį reikia apkaupti ar uždengti?

Arbatinės, hibridinės, poliantinės ir floribundinės rožės yra įskiepytos į atsparius poskiepius. Skiepijama todėl, kad rožės būtų tvirtos ir daugelį metų gausiai augtų ir žydėtų.
Verta atminti, kad skiepijimo vietą gali pažeisti stiprūs šalčiai. Ypač didelis pavojus rožėms kyla žiemos pabaigoje, kai ima cirkuliuoti augalo sultys, o po šaltos nakties dar belapes rožes apšviečia saulė. Nuo didelių ir staigių oro temperatūros svyravimų skiepūgliai gali atšokti nuo poskiepio.

Norint išvengti žalos, vėlai rudenį rožes patariama apkaupti arba šalia jų esančią dirvą užberti puriu kompostu. Jei taip padarysite, rožių skiepijimo vietą apsaugosite nuo šalčio. Dėl tos pačios priežasties žiemai rožes patariama uždengti ir eglišakėmis, kurios apsaugotų skiepijimo vietą nuo tiesioginių saulės spindulių. Rožes patariama dengti tik tada, jei jos auga pietiniuose šlaituose ar kitose saulėtose vietose. Pavėsingose vietose rožių dengti eglišakėmis nėra būtina.
Pavasarį dengiamąsias medžiagas būtina laiku nuimti. Per vėlai atidengtos rožės jau gali būti išleidusios ūglius, kuriuos lengva pažeisti.

Šaltinis: ROŽĖS RUDENĮ

Žymės: