Sodininko darbai balandžio mėnesį

Balandžio mėnesį, jei to dar nepadarėte anksčiau, papildomai patręškite visus vaismedžius. Nepatartina berti trąšų arti vaismedžio kamieno. Mineralinių trąšų mišinys beriamas vainiko šakų pakraščio ribose ir už jų. Trąšos negiliai kauptuku įmaišomos į dirvą, po to palaistomą, kad greičiau pasiektų augalo šaknis.

Juoduosius serbentus labai puola serbentinė erkutė. Prieš pumpurų brinkimą peržiūrėkite serbentų krūmus. Jeigu pastebėjote nenormalius, į lino galvutę panašius pumpurus, tai ir yra serbentinės erkutės pakenkti pumpurai. Jei tokių pumpurų nedaug, jos atidžiai nuskabykite, jei užpulta visa šaka – ją išpjaukite ir sudeginkite. Jeigu apimtas visas krūmas, šakas nupjaukite ligi pat žemės. Naujai atžėlę šakos bus sveikos.

Nugrėbkite perdžiūvusius ir žiemą sunykusius braškių lapus. Nebijokite, kad truputį padraskysite augalus. Tai jiems bus naudinga. Braškynus tręškite tik tada, jeigu jie praeitais metais buvo silpni arba blogai žiemojo

Žydinčių vaismedžių negalima purkšti insekticidais. Kad neišnuodytumėte bičių, kurios perneša žiedadulkes nuo vieno vaismedžio ant kito, apdulkindamos juos. Jei neišvengiamai būtina – darykite tai tik anksti rytą ar vėlai vakare.

Šaltinis: Sodininko darbai balandžio mėnesį

Žymės: