TREŠNĖS

Pavasarį trešnių medžiai aplimpa daugybe baltų žiedų, o vėliau subrandina gausų uogų derlių. Soduose auginamos trešnės išvestos iš laukinių trešnių (Cerasus avium).
Didžiuliai trešnių medžiai dar neseniai augo daugelyje Europos ir Vakarų Azijos šalių.
Sode augančioms trešnėms taip pat reikia daug erdvės. Tiesa, sodininkai augina ir vidutinio dydžio trešnes. Beveik visos Europos soduose augančios trešnės apdulkina viena kitą, o ne apsidulkina pačios, todėl soduose patariama auginti mažiausiai dvi trešnes. Trešnės, priklausomai nuo jų rūšies, uogas sunokina liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Trešnes patariama auginti gerai įdirbtoje molio dirvoje, kurios paviršiuje nenusistovi vanduo, o augalų šaknys gauna pakankamai deguonies. Atminkite, kad trešnės nepakenčia dirvožemio paviršiuje nusistovėjusio vandens ir šiomis sąlygomis žūva. Trešnes reikia auginti saulėtoje vietoje. Trešnių beveik nereikia genėti, nes šie vaismedžiai užaugina platų ir pakankamai retą šakų vainiką, todėl tereikia išpjauti nudžiūvusias šakeles. Deja, trešnių uogas dažnai pažeidžia vyšnių muselės, todėl patariama auginti ne vienu metu sunokstančias trešnių rūšis. Taip pat galima į vieną vaismedį įskiepyti kelias trešnių rūšis.

Šaltinis: TREŠNĖS

Žymės: