VARIO PERTEKLIUS IR AUGALAI

Vario perteklius yra kenksmingas augalams. Jei vario pernelyg daug, augalų lapai pablykšta, vėliau jų lapų kraštus pažeidžia nekrozė, todėl augalai gali žūti. Vario pertekliui yra jautrūs burokėliai, pašariniai ir cukriniai runkeliai, liucernos ir aguonos. Vario dirvoje pagausėja, jei dažnai augalus purškiate trąšomis, kurių sudėtyje yra vario. Be to, vario dirvoje pagausės, jei augalus apsaugodami nuo kenkėjų ir ligų, purkšite cheminėmis medžiagomis, kurių sudėtyje yra vario.

* Visos medžiagos, kurių sudėtyje yra vario, veiksmingai slopina grybinių ligų vystymąsi, todėl vario sulfato tirpalu anksti pavasarį, kol dar nesprogo pumpurai, ir vėlai rudenį, kai augalai numetė lapus, patariama nupurkšti vaismedžius ir vaiskrūmius. Slopindami grybinių ligų vystymąsi, augalus nupurkškite 1 proc. vario sulfato tirpalu. 1 litre vandens ištirpinkite 10 g vario sulfato. Šiuo tirpalu taip pat patariama nupurkšti vaismedžius, jei nuvalėte vėžines ataugas ir sodinukų šaknis.

Varis priklauso sunkiųjų metalų grupei, todėl padidėję šios medžiagos kiekiai yra žalingi augalams, gyvūnams ir žmonėms, nes vario preparatai pražudo ne tik žalinguosius bet ir naudinguosius mikrobus.

Šaltinis: VARIO PERTEKLIUS IR AUGALAI

Žymės: