VYNUOGIŲ AUGINIMAS KAMBARIUOSE

Ir kambariuose galima užauginti stambių ir prinokusių vynuogių uogų kekių.
Vynuoges iš pradžių reikia auginti mažesniuose, o vėliau – žymiai didesniuose vazonuose ar kitose talpose. Ant vazono dugno suberkite ploną medžio anglies sluoksnį, o ant jo dirvos mišinį, kurį turi sudaryti lygių dalių komposto, smėlio ir velėninės žemės mišinys. Dirvos mišinį padenkite plonu, 1 cm storio smėlio sluoksniu. Vynuogių auginius sausio mėnesį pasodinkite smėlyje, o vazonus su vynuogių auginiais laikykite šiltoje, 27 °C šilumos patalpoje.

Po to, kai besivystančių vynuogių auginių šaknys pasieks vazonų dugną, auginius su šaknų žemės grumstu persodinkite į didesnius vazonus. Taip augančias vynuoges persodinkite 4-5 kartus. Liepos mėnesį paskutinį kartą persodindami vynuoges, jas pasodinkite į kubilus ar į kitas, ypač dideles talpas ir auginkite šiltoje bei šviesioje patalpoje. Dirvos viršų kubiluose padenkite perpuvusiu mėšlu, į kurį įberkite truputį kaulamilčių. Dirva, kurioje auga vynuogės, turi būti nuolat puri ir drėgna.

Kambariuose augančias vynuoges 2 kartus per dieną nupurkškite šiltu vandeniu.
Laistydami vynuoges, jas tuo pat metu patręškite ir mineralinėmis trąšomis. Pirmąjį kartą vynuoges tręškite kovo mėnesį. \ 15-20 litrų talpos kubilą, kuriame yra apie 40 – 50 kg dirvos mišinio, suberkite 60 g amonio trąšų, 30 g superfosfato ir 15 g kalio druskos. Antrąjį kartą kambariuose auginamas vynuoges tręškite balandžio mėnesį. Balandžio mėnesį vynuoges patręškite 60 g amonio trąšų, 85 g superfosfato ir 15 g kalio druskos.

Trečiąjį kartą kambariuose auginamas vynuoges tręškite gegužės mėnesį.
Gegužės mėnesį ir ketvirtąjį kartą birželio mėnesį tręšdami vynuoges, į 1 didelę talpą suberkite 90 g superfosfato ir 15 g kalio druskos. Vynuogių ūglius pririškite prie atramų, šoninius ūglius nugnybkite virš pirmojo lapo, o ūsus – iškirpkite. Kai ūglis paaugs iki 2 metrų ilgio, jį nugnybkite.

Kad ūgliai laiku subręstų, rudenį vynuoges pradėkite lieti ypač retai.

Kambariuose augančios vynuogės vešliai augs ir gausiai derės, jei per pirmuosius dvejus šių augalų augimo metus dirvą pakeisite 3-4 kartus.

Šaltinis: VYNUOGIŲ AUGINIMAS KAMBARIUOSE

Žymės: