ŽIEMOS RAMYBĖ

Šiltuose kambariuose augalai rudenį ir žiemą neturi visiško ramybės periodo. Jei rudenį ir žiemą augalus laistysite lygiai taip pat kaip ir vasarą, tai anksčiau laiko išsprogs jų pumpurai bei ims augti ūgliai.

Kadangi augalai vasarą savo energiją išnaudoja augimui, rudenį ir žiemą išaugę ūgliai bus silpni. Išleidę rudenį ir žiemą naujus ūglius, kambariniai augalai neretai numeta lapus ir žūva. Kad rudenį ir žiemą neišaugtų nauji ūgliai, o augalai nenumestų lapų šaltuoju metų laiku, juos laistykite retai: tada, kai apdžius viršutinis dirvos sluoksnis. Rudenį ir žiemą kambarinius augalus patariama tręšti tik kas 2 mėnesius.

Jei augalai žiemai numeta lapus, juos šaltuoju metų laiku liekite dar rečiau. Svarbu, kad neperdžiūtų augalų šaknų žemės grumstas. Žiemą derančius augalus patariama laikyti sausoje 8-10 laipsnių šilumos patalpoje ir tik retsykiais palieti vandeniu. Jei tinkamai prižiūrėsite kambarinius augalus, gyvybiniai procesai juose sulėtės ir jie pereis į žiemos ramybės būseną, todėl augalams nereikės papildomo apšvietimo.

Jei žiemą tinkamai prižiūrėsite kambarinius augalus, pavasarį jie išleis naujus sveikus ūglius ir ryškiai žalius lapus.

Šaltinis: ŽIEMOS RAMYBĖ

Žymės: