Kaip pasiruošti šventėms (dovanos, vakarėliai, finansai)

Christmas in MiniatureArtėjančioms didžiausioms metų šventėms svarbu ruoštis iš anksto – suplanuoti pajamas ir išlaidas taip, kad pinigų užtektų viskam, o šventinės nuotaikos nereikėtų temdyti naujomis skolomis. Tad kaskart prieš pirkdama minutei sustok ir pagalvok, ar nėra pigesnės alternatyvos, ar kitoje parduotuvėje tas pats daiktas nekainuoja mažiau, ar negali dovanų pagaminti ir šventės surengti pati…

Dovanos
■ Iš anksto susidaryk sąrašą žmonių, kuriuos norėtum pasveikinti. Nusistatyk pinigų, kuriuos galėtum šiemet išleisti dovanoms, limitą Ir tebūna tai vienintelis nekeičiamas dalykas. Dėl viso kito būk atvira, lanksti ir išradinga!

a Keistis dovanomis per Kalėdas – sena tradicija. Tačiau visai nebūtina dovanomis apipilti kiekvieną šeimos narį. Galite tiesiog keistis ratu arba susitarti, kad šių Kalėdų proga sau pasidovanosite tokią dovaną, kuria galėtumėte džiaugtis visi kartu, o ne kiekvienas atskirai. Tai gali būti ir kelionė ar stalo žaidimas, ir buityje labai reikalingas prietaisas. Jei tik gerai pagalvosi, kas išties praverstų, vienos bendros dovanos tikrai užteks visai bičiulių šeimai, s Tavo draugai ir artimieji greičiausiai suka galvą dėl dovanų ne mažiau nei tu, tad kodėl jums visiems šiek tiek nepasilengvinti šios sunkios užduoties? Pradėti galite susitardami dėl dovanos piniginės vertės, kurios neturėtumėte viršyti. Taip ne tik sutaupysite ir susiaurinsite galimų dovanų sąrašą, bet ir nė vienas neatsidursite nepatogioje situacijoje dėl neadekvačios dovanų vertės.

Dicken´s Village at Night■ Jei trūksta pinigų, pasitelk savo kūrybingumą ir dovanas gamink pati. Su artimaisiais ir draugais galite susitarti, kad vieni kitiems dovanosite kokį nors savo gaminį, pavyzdžiui, patiekalą, pačių rankomis megztą mezginį, sukurtą eilėraštį, pasaką, sudarytą linksmiausių filmukų sąrašą ar anekdotą kiekvienai būsimų metų dienai Ir pan. Vieniems tai bus puiki proga išmokti šį tą naujo, kiti galės ilgai ir linksmai pasakoti apie savo pastangas Ir kančias, galiausiai virtusias dovana iš visos širdies.

■ Tausok gamtą ir taupyk pinigus: dirbtinė eglutė gali atrodyti ne mažiau puošni nei tikra. Svarbiausia, kad vienąkart ją įsigijusi džiaugsies bent kelerius metus. O jei norisi miško kvapo, į namus parsinešk eglės šaką arba užsiaugink eglutę vazone. Žaisliukus gamink, girliandas ir vainikus pink pati, pasitelkusi į pagalbą šeimos narius. Taip ne tik sutaupysite, bet Ir drauge praleisite gražaus laiko puošdami savo aplinką.

■ Iš anksto suplanuok, ką ruoši šventiniams pietums. Tai padariusi, parduotuvėse galėsi apsilankyti dar gerokai prieš šventes. Visų reikalingų produktų iš anksto gal Ir nenusipirksi, tačiau tikrai gali apsidrausti nuo to, kad į parduotuvę nereikėtų bėgti paskutinę minutę. Juk pirkdama skubotai gali išleisti kur kas daugiau nei turėdama racionalų planą. ■ Jei šventinė vakarienė bus su draugais ar giminaičiais, iš karto susitarkite, kaip pasidalysite rūpesčius, kad jie negultų ant kurio nors vieno pečių. Kas bus atsakingas už vakarienės vietos parengimą? Kas už mišraines ar saldumynus? Aptarę šiuos ir kitus klausimus, surengsite puikią šventę, kuriai nė vienas neišleis per daug.

Vakarėliai ir vaikų karnavalai

■ Vakarėlio su kolegomis ar bičiuliais nebūtina rengti kavinėje. Pagalvokite, kaip galėtumėte smagiai praleisti laiką nemokėdami nuomos už patalpas, neišleisdami pinigų teminio vakarėlio drabužiams, kiek pataupydami maistui ir gėrimams. Gal tai gali būti linksmas viso būrio vakaras čiuožykloje ar, pavyzdžiui, mėgėjiška fotosesija miške su karšto vyno termosais?

■ O gal, užuot rengę prašmatnų vakarėlį, geriau sukurkite šventę tiems, kurie visai neturi su kuo ar iš ko švęsti? Dalį pinigų, kuriuos išleistumėte maistui ir gėrimams, skirkite senelių, vaikų namams ar kitoms socialinėms įstaigoms, nuvežkite savo jau nebereikalingų daiktų. Taip ne tik iškelsite jiems puikią šventę, bet ir pajusite tikrą Kalėdų nuotaiką. ■ Nemažai laiko ir pinigų atima vaikų karnavalai darželyje ar mokykloje. Gali išnuomoti kostiumą, tačiau pasidomėk – gal kas nors gali tiesiog paskolinti? Ir nepamiršk, kad joks kostiumas nebus geresnis ir vertingesnis už tą, kurį sukursite kartu su savo atžala. Be to, pasiūlyk, kad valkas pats pagamintų dovanėles savo draugams.

Šaltinis: Kaip pasiruošti šventėms (dovanos, vakarėliai, finansai)