Kaip Taupyti Pinigus Moterims

Valdyk savo emocijas. Daugelis moterų yra kur kas emocionalesnės nei vyrai. Tačiau jausmus nuo pinigų atsieti tiesiog būtina. Užuot priimdama sprendimą impulsyviai, akimirką stabtelk ir pagalvok. Įvertink, ar noras pirkti kyla dėl to, kad iš tiesų reikia naujos suknelės, ar dėl to, kad blogai jautiesi. Antruoju atveju pasistenk sutramdyti norą elgtis taip, kaip liepia emocijos, nes tai greičiausiai nepadės pasiekti savo ilgalaikių finansinių tikslų.

Taupyk protingai. Vyrauja nuomonė, kad vyrai investuoja, o moterys – taupo. Abu dalykai išties labai naudingi, tačiau reikėtų vengti klaidų, kai išleidi nemažai pinigų siekdama sutaupyti. Tokio netinkamo taupumo pavyzdžių žinai pati. Juk ir tau tikriausiai teko akcijų metu išleisti kelis šimtus, kad sutaupytum pusšimtį. Prisimink – tai, kas pigu, nebūtinai reikalinga ir naudinga!

Venk neplanuotų pirkinių.

Apie moteris, išėjusias į parduotuvę pieno, o grįžusias su nauja suknele, sklando anekdotai. Skaičiuojama, kad tokie neplanuoti pirkiniai sudaro apie penktadalį pirkinių krepšelio, taigi išties smarkiai paplonina piniginę. Dažnai neplanuotai išleidusi nemenką pinigų sumą vėliau graužiesi, tad prieš eidama į parduotuvę susidaryk pirkinių sąrašą ir apsipirkdama vadovaukis tik juo.

Nenuolaidžiauk vaikams, visoms mamoms svarbiausia yra vaikai, tačiau vertėtų susikurti protingo elgesio su jais taisykles. Eidama apsipirkti, vaikus prižiūrėti palik vyrui ar mamai. Taip išvengsi įkyrių prašymų nupirkti dar saldainių ar naujų žaislų. Yra ir tokių moterų, kurios labai nenoriai pripažįsta, kad vaikai jau suaugę ir į ketvirtą dešimtį įžengusiam sūnui ar dukrai yra pasiruošusios atiduoti paskutinį centą. Šioje situacijoje svarbu nepamiršti nubrėžti ribas, kada vaikai pradeda savarankišką finansinį gyvenimą. Kai vaikai suauga, rūpinkis savimi – jauni, sveiki ir darbingi žmonės tikrai neprapuls.

Pasitikėk savimi, išsiaiškink, kokios kliūtys neleidžia išsipildyti tavo finansiniams troškimams. Gal nesiryžti keisti darbo? Jautiesi nusipelniusi, tačiau bijai prašyti didesnio atlyginimo? O gal vis dar vadovaujiesi pasenusia nuostata, kad vyras šeimoje būtinai turi uždirbti daugiau? Nepasitikėdama savimi negali sparčiai tobulėti profesinėje srityje, todėl, žinoma, nedidėja ir pajamos.

Nebūk patikli. Rūpindamos! ap linkiniais moterys tikisi, kad ir jos, esant reikalui, sulauks pagalbos. Pavyzdžiui, viliasi, kad valstybės socialinė sistema ar vaikai pasirūpins jų gerove senatvėje. Tačiau gali nutikti taip, kad vaikams patiems dar reikės pagalbos, todėl turėtum ne tik gyventi šia diena, bet ir galvoti apie savo ateitį, kaupti lėšas senatvei. Moterys linkusios pasikliauti kitais, o ne vertinti savo galva, todėl viena dažniausių daugelio moterų finansinių klaidų – jos neskaito dokumentų, kuriuos pasirašo, nesigilina į sutartyse nurodomas sąlygas.

Mokykis visą gyvenimą.

Dalis tiesos yra žodžiuose, kad apie pinigus moterys daug kalba, vis tvirtina jau pasiryžusios taupyti, investuoti, tačiau iš tiesų nieko nedaro. Pagrindinė kliūtis -finansinių žinių stoka, pasireiškianti skirtingais būdais. Pavyzdžiui, yra moterų, įsitikinusių, kad finansinių žinių joms nereikia. Kitos nepasitiki savo jėgomis ir sugebėjimais, todėl finansinius reikalus perduoda vyrams. Abiem atvejais jos klysta, nes reikia ne tik kaupti žinias apie finansus, bet ir mokėti jas pritaikyti. Tad skaityk žurnalus, verslo laikraščius, publikacijas ir patarimus internete. Kalbėkis ir konsultuokis su draugais ir pažįstamais, kurie, tavo nuomone, puikiai tvarko savo finansus. Domėdamasi neabejotinai įgausi pasitikėjimo savo jėgomis, lengviau nugalėsi baimes ir įveiksi tavo finansams žalingiausius įpročius.

Šaltinis: Kaip Taupyti Pinigus Moterims

Žymės: