Ankstyvosios Bulvės

Sakoma, jog tinkama ankstyvųjų bulvių rūšis yra gero būsimojo derliaus pagrindas. Tačiau ankstyvųjų bulvių augintojai turi atminti, kad tinkamas bulvių gumbų apdirbimas prieš sodinimą taip pat yra labai svarbus. Pasak specialistų, ankstyvųjų bulvių gumbus būtina dėžėse ar ant lentynų daiginti 30 -45 dienas.

Gumbų daiginimui tinka ir polietileno plėvelės maišai, kuriuose reikia išpjauti 1 – 2 skyles, kad patektų oras ir išeitų anglies dvideginis, kurį išskiria kvėpuodami bulvių gumbai. Į šiuos maišus suberkite 12 kg bulvių, užsiūkite ir šviesioje vietoje pakabinkite. Iš pradžių maišus su bulvėmis laikykite 20 °C šilumos patalpose, o kai bulvės ims dygti, maišus su jomis perneškite į 8-14 laipsnių šilumos patalpas.

Jei ankstyvųjų bulvių norite užauginti dar anksčiau, bulvių gumbus prieš sodinimą sluoksniais sudėkite į dėžes: 1 sluoksnis durpių, 1 sluoksnis bulvių gumbų ir 1.1. Taip į dėžes pridėkite 4-5 durpių ir bulvių sluoksnius, o viršutinį bulvių sluoksnį užberkite durpėmis. Paruoštus sluoksnius liekite 20 "C šilumos vandeniu, su jame ištirpintais mikroelementais.

Jei taip padarysite, po 2 – 3 dienų bulvių gumbai ims leisti šaknis, o po 4 dienų bulvių gumbus jau galėsite sodinti dirvoje.

Sudaigintus bulvių gumbus puriame dirvožemyje galima sodinti antroje balandžio mėnesio pusėje, 4 cm gylyje.

Sudaigintų bulvių gumbų nesodinkite ypač sausame ir sunkiame dirvožemyje arba dirvožemyje, kuriame praėjusiais metais augo pomidorai.

Lietingą pavasarį ir vasarą ankstyvąsias bulves gali pažeisti fitoftorozė, o sausais pavasariais ir vasaromis bulvių gumbus pažeis dėmėturrias.

Norėdami apsaugoti bulvienojus nuo ligų, juos nupurkškite 1 proc. bordo arba 0,3 proc. vario chlorido tirpalu. Ankstyvąsias bulves pradėkite kasti, kai jų gumbai bus 3 – 5 cm skersmens.

Ankstyvąsias bulves patariama pradėti kasti iš vienos krūmelių pusės, o vėliau – iš kitos, stengiantis pernelyg jų nesuardyti.

Iškasę ankstyvąsias bulves, jų krūmelius apkas-kite derlinga žeme ir paliekite kompleksiniu mineralinių trąšų tirpalu.

Šaltinis: Ankstyvosios Bulvės

Žymės: