Dirvos mulčiavimas

Pasak specialistų, nedirbama dirva labai greitai džiūva, o jos paviršius ima dumblėti jau po pirmojo stipraus lietaus, todėl nedirbamą dirvą ypač naudinga mulčiuoti, nes mulčio sluoksnis ne tik apsaugo dirvos paviršių, bet ir padeda sulaikyti drėgmę ir neleidžia augti piktžolėms.

Jei dirvą mulčiuosite, jos beveik nereikės kaupti.

Ar visada reikia mulčiuoti?

Specialistų teigimu, mulčiuoti nereiktų naujų pasėlių, nes mulčiavimo medžiagose gali būti kenkėjų ir augalų augimą stabdančių medžiagų. Verta žinoti, kad mulčiavimo medžiagas mėgsta sraigės, kurios šioje dirvoje gausiai veisiasi, o vėliau nugraužia augalų lapus. Todėl nepatariama mulčiuoti dirvos, kurioje auga gūžinės salotos, nes šias daržoves ypač mėgsta sraigės.
Jei mulčiuosite braškes, tai bus naudinga, nes mul-čiuotų braškynų nereikės kaupti. Žinokite, kad kaupdami augalus galite pažeisti jų šaknis ir augalams pakenkti.

MULČIAVIMO MEDŽIAGA -PJAUTA ŽOLĖ
Šviežiai nupjauta žole patariama mulčiuoti visų rūšių augalus bei šia žole apkloti paruoštas sėjai ar sodinimui daržo lysves. Prieš mulčiavimą šviežiai nupjautą žolę truputį pradžiovinkite ir ja dirvą užklokite tik kelių centimetrų storio sluoksniu. Daržininkams verta įsiminti, kad pernelyg storas nupjautos žolės sluoksnis ant dirvos gali suslėgti į tankią masę ir pradėti pūti. Žolės mulčias ant dirvos paviršiaus irsta ypač sparčiai, todėl per vasarą šį sluoksnį patariama atnaujinti kelis kartus.

Mulčiavimo medžiaga -medžių žievė

Medžių žievė yra gana rūgšti medžiaga. Jei medžių žievę ant dirvos paklosite storu sluoksniu, toje vietoje gali labai sumažėti dirvos pH, todėl medžių žieve patariama mulčiuoti dirvą, kurioje auga rūgščią dirvą mėgstantys augalai, pavyzdžiui, rododendrai. Rožės taip pat mėgsta medžių žievės mulčią, tačiau kaip ir medžio pjuvenose medžių žievėje mažai maistinių medžiagų, todėl dirvą, kurią mulčiuosite medžių žieve, papildomai patręškite. Tręšti dirvą šiuo atveju geriausiai organinėmis trąšomis, kuriose gausu azoto.

Šaltinis: Dirvos mulčiavimas

Žymės: