EŽIAI

Ežiai – visiška priešingybė kurmiams. Šiuos gyvūnus vienija tik vienas bendras bruožas – pomėgis gyventi atsiskyrėlio gyvenimą.

Ežiai gyvena po krūmais. Beje, ežiai mėgsta kiek galima tankesnius ir dygesnius krūmus ir žagarų krūvas. Olas ežiai išsikasa su 2 angomis. Viena anga nukreipta į šiaurę, o kita – į pietus.
Tiesa, ežiams atrodytų nėra ko saugotis, nes atsiradus pavojui, jie susisuka į dygliuotą kamuolėlį ir taip nubaido savo priešus. Deja, gudriosios lapės sugeba dygųjį ežių „kamuolėlį" išvynioti ir taip gyvūną suėsti. Atsargų žiemai ežiai nekaupia, o per vasarą stengiasi užauginti kiek galima daugiau riebalų, kad miegant jų pakaktų ir išgyventi, ir nuo šalčio apsisaugoti. Sakoma, kad ežiai yra patiklūs, todėl juos nėra sunku prisijaukinti.

Ežiai – naudingi sodo gyviai. Jei ežiams patiks gyventi Jūsų sodyboje, jie iš sodybos „išvalys" vabalus, kurklius, mėšlavabalius, cikadas, šliužus, peles, o jei sodyboje atsiras gyvačių ar žalčių, ežiai ir šiuos gyvius suės.

Deja, ežiai gali ir paukščių lizdus su kiaušiniais ar išsiritusiais paukščiukais išardyti. Beje, namuose ežiai peles sugeba išgaudyti geriau nei katės, todėl šių gyvūnų skriausti negalima.

Šaltinis: EŽIAI

Žymės: