Gėlininko Darbai Spalio Mėnesį

Rudenį, atšalus orams, ruoškite žiemoti rožes. Spalio viduryje trumpai nugenėkite arbatines hibridines, floribundines ir poliantines rožes. Palikite tik 25-30 cm ilgio stiebus. Laipiojančioms ir pusiau laipiojančioms rožėms stenkitės palikti visus ūglius, nes daugumos veislių žiedai susidaro ant antramečių stiebų. Šių rožių stiebus prilenkite prie žemės ir pritvirtinkite iš dviejų pusių kryžmai įsmeigę kuoliukus.

Prieš dengdami nuskinkite lapus ir nupurškite 1 proc. vario sulfato arba 3-5 proc. geležies sulfato tirpalu. Spalio mėn. lauke sodinamos tulpės. Jos, kaip ir kitos svogūninės gėlės, geriausiai įsišaknija 9 laipsnių C temperatūroje.

Jeigu ruduo šaltas, vėliau pasodintas tulpes tuojau mulčiuokite durpėmis, kad žemėje temperatūra nenukristų žemiau -5 laipsnių C.

Trumpai nupjaukite bijūnų, flioksų ir kitų daugiamečių gėlių antžeminę dalį. Atliekas supilkite į iškastą griovį, pabarstykite karbamidu ir užverskite žeme. Pradėjus kristi lapams, kas dvi dienas būtina nugrėbstyti gazoną. Palikę gulėti gazone lapai pūva ir gadina žolę.

Kad žolė gerai žiemotų, apie spalio vidurį paskutinį kartą ją nupjaukite. Kartu išraukite išdygusias piktžoles. Nupjautą žolę sugrėbstykite. Taip paruoštas gazonas ir žiemą gražiai atrodys. Iki šalčių pradžios, spalio mėnesį galima dalyti .ir sodinti atsparesnes daugiametes gėles.

Tai rudeninės astros, astilbė, bergenija, bajorė, laumenė, flioksai, rudbekija, burbulis. Paliejus pasodintą augalą, dirvą galima apdėti durpių ir komposto žemės mišiniu. Jurginų šakniagumbius reikia kasti, kai pagauti šalnų augalai pasidaro neišvaizdūs. Kąskite atsargiai, kad nepažeistumėte šakniastiebių, nes jie tada blogai laikosi per žiemą, greitai pradeda pūti. Iškasus pašalinkite ant šakniastiebių ir tarp gumbų esančią žemę. Antžeminę dalį nupjaukite palikdami 10 cm ilgio stiebus. Į laikymo vietą žiemai sunešami tik gerai išdžiūvę jurginų šakniastiebiai.

Chrizantemų rudenį negalima dalyti ir persodinti. Tai galite atlikti tik pavasarį. Rudenį daugintos kero dalijimu chrizantemos labai dažnai iššąla. Patręškite dirvą mėšlu. { 1 arą jo iškratykite 200-400 kg ir įdirbkite plotą, kuriame kitais metais auginsite gėles.

Šaltinis: Gėlininko Darbai Spalio Mėnesį