Kaip pasigaminti lapų žemės

The Perfect Place to Take a BookBaigiasi vasara, todėl laikas pagalvoti apie tolesnius daržininkystės darbus. Greitai pradės kristi lapai, o jie mums labai pravers. Ruošiant inspektus, galima sutaupyti labai daug mėšlo, pakeičiant jį medžių lapais. Su arklių mėšlu galima maišyti trečdalį ar net pusę lapų. Toks mėšlo ir lapų mišinys gerai kaista ir ilgai laiko šilumą.

Auginant daržovių daigus dėžutėse ar inspektuose reikia turėti lapinės žemės. Šiai žemei paruošti reikia supūdyti lapus. Lapai gana ilgai pūva, todėl per vasarą reikia keletą kartų lapų pūdinį perkasti.

Inspektams geriausiai tinka dideli lapai (klevų, kaštonų), bet galima naudoti ir smulkius. Lapus grėbiame esant sausam orui, nes sugrėbti drėgni tuoj pradeda kaisti it pūti. Tuomet inspektams jie netinka.

Inspektams skirtus lapus, kai tik sugrėbiame, tuojau suvežame į krūvas, sudedame, gerai suminame ir kuo nofs prislegiame, kad vėjas neišnešiotų. Lapų krūvas darome smailas, kad lietus mažiau įlytų. Krūvas krauname netoli inspektams skirtos vietos, tada pavasarį nereikės jų toli gabenti.maplepath

Rudenį, kai bus mažiau darbų, sugrėbkime visus lapus, nes pavasarį jie labai pravers. Sukraukime kad ir į kelias krūvas. Jei jų nesunaudosime inspektuose, tai per vasarą pasigaminsime daug puikios lapų žemės, skirtos daigams auginti dėžutėse.

Šaltinis: Kaip pasigaminti lapų žemės