Medelių sodinimas

Naujai pasodinti medeliai būna neatsparūs šalčiams. Pasitaiko, kad Ir labai atsparių šalčiams veislių skiepai, pasodinti ruden[, nušąla, nes jie dar naujoje vietoje neįsi-tvlrtlno. Dažniausiai tai atsitinka, kai skiepai sodinami vėlai rudenį ir žemė apie juos iki žiemos nenuslūgsta.

Kad rudenį to neatsitiktų, kai tik prasideda šalčiai Ir žemė kiek sustingsta, naujai pasodintus medelius reikia apkloti mėšlu. Jo dedame apie 20 cm storio sluoksnį. Arti prie medelio kamieno mėšlas nededamas, nes jam tik pakenksime. Tai palanku pelėms, kurios tuoj apgraužla žievę. Geriausia medelį prie pat žemės apsukti smulkiomis eglių šakelėmis.

Apklojus medelius mėšlu, žemė prie jų ne taip giliai įšala, prie mėšlo užsilaiko pirmas iškritęs sniegas ir būna vienodesnė temperatūra.
Mėšlu apkloti ir eglių šakomis aprišti taip pat naudinga seniau pasodintus jaunus medelius.

Pavasari mėšlas nenuimamas, bet paliekamas apie medelius. Galima jį daržo šakėmis įterpti klek į žemę. Paviršiuje paliktą mėšlą lietus išplauna ir jo maistingos medžiagos patenka prie medelio šaknų. Likusios mėšlo dalys atstoja mulčą ir neleidžia apie jį augti piktžolėms.

Apklojant medelius mėšlu, nepamirškite jų kamienus aprišti šiaudais ar popieriumi nuo kiškių. Tai saugos ne tik nuo žvėrelių, bet ir nuo žvarbių vėjų, apledėjimo ar tiesioginio šalčio veikimo.

Šaltinis: Medelių sodinimas