Pagrindinės Sėjomainos Taisyklės

* Ilgai bręstančias ir nokstančias daržoves toje pačioje vietoje galima auginti ne anksčiau nei po 3 metų. Morkas, burokėlius, žirnius, petražoles ir agurkus toje pačioje vietoje galima auginti tik po 5 metų.
* Daržoves toje pačioje vietoje galėsite auginti ir anksčiau, jei nuėmę derlių pasėsite rugius, kviečius ar avižas, ar sideracinius augalus (žaliąsias trąšas).
* Vienos šeimos daržoves negalima pamečiui auginti tose pačiose vietose.
* Jei lysvės gausiai patręštos kompostu ar perpuvusiu mėšlu, tai šiose lysvėse patariama auginti visų rūšių kopūstinius augalus, agurkus, pomidorus, salierus, porus. Mėšlu netręštose lysvėse patariama auginti mažiau reiklias maistinėms medžiagoms daržoves: svogūnus, šakniavaisius, ankštines kultūras.
* Daržoves patariama auginti lysvėse, kuriose prieš tai augo jiems tinkamiausios daržovės (apie tai kituose kalendoriaus lapeliuose).
* Daugiametėms daržovėms (rabarbarams, rūgštynėms, peletrūnams, daugiamečiams svogūnams ir t.t.) darže reikia skirti ypatingą vietą. Dažniausiai šios daržovės auginamos sklypo kraštuose arba šiaurinėje pusėje, kad jos neužtemdytų vienmečių daržovių.

Šaltinis: Pagrindinės Sėjomainos Taisyklės

Žymės: