Pomidorų auginimas

Pomidorų sėklos sudygsta ne žemesnėje nei 10 °C šilumoje.

Optimali temperatūra pomidorų sėkloms sudygti yra 23 – 25 °C šiluma.
Pomidorai nustoja augti žemesnėje nei 10 °C šilumoje.

Jei dirvos temperatūra yra žemesnė nei 16 °C šilumos, nustoja vystytis pomidorų šaknys ir augalai iš dirvos nebesugeba įsisavinti fosforo, todėl pomidorai įgauna violetinį atspalvį ir gali žūti. Jei artimiausiu metu jiems nebus sudarytos šiltesnės sąlygos, pomidorai vystysis prastai. Temperatūrą galima padidinti labiau apšildant šiltnamius, pomidorus liejant šiltu vandeniu arba dirvą mulčiuojant juoda polietileno plėvele.

Ankstyvieji pomidorai yra atsparesni trumpalaikiams atšalimams, nes jų fermentinė sistema yra aktyvesnė. Jei pomidorus auginate apšildomuose šiltnamiuose, jiems dieną ir saulėtu oru reikalinga 20 -22 °C šiluma, o apniukusią dieną 18 – 20 °C šiluma. Kai kurioms naujoms hibridinėms pomidorų rūšims pakanka ir žemesnės oro temperatūros.

Pomidorai užaugins gausų derlių, jei jiems pakaks šviesos. Tamsiose patalpose pomidorai neauga, o jei vasara bus apniukusi, pomidorų derlius bus prastas.

Jei truks šviesos, pomidorų daigai bus šviesūs, ištįsę ir sukraus žiedus tik augalų viršūnėlėse. Beje, tokiais atvejais pomidorai numes žiedpumpurius arba užsimezgusius vaisius, todėl pomidorų daigus patariama auginti ant pietrytinių palangių, kad jiems pakaktų šviesos. Pernelyg tankiai augančius pomidorų daigus būtina praretinti. 1 m2 dirvožemio galima auginti ne daugiau kaip 20 pomidorų daigų.

Pomidorų daigams sodinti parinkite saulėtą ir neaptemdytą daržo plotą. Šiltnamių, kuriuose auginsite pomidorus, rėmus nudažykite balta spalva, kad jie geriau atspindėtų saulės spindulius.
Šiltnamiuose pasistenkite padaryti kiek galima mažiau perdengimų. Šiltnamiuose pomidorų daigus pasodinkite taip pat ne pernelyg tankiai, laiku nugnybkite šoninius ūglius.
Žinokite, kad vos 1 proc. padaugėjus šviesai, pastebimai pagausėja ir pomidorų derlius.

Šaltinis: Pomidorų auginimas

Žymės: