Raugerškių Veislės

Paprastasis raugerškis

Paprastasis raugerškis – tai gana stambus krū­mas, užauginantis gelsvus arba rusvus ūglius ir iki 4 cm ilgio lapus. Paprastojo raugerškio ūglius den­gia 1 – 2 cm ilgio spygliai. Cilindriniuose žiedynuo­se žydi iki 25 smulkių, ryškiai geltonų, nemalonų kvapą skleidžiančių žiedų. Paprastasis raugerškis užaugina sultingas, ryškiai raudonas uogas, kurios rudeni ilgai išsilaiko ant krūmų.

Raugerškių uogose yra obuolių rūgšties, vitami­no C. Raugerškių uogos tinka gėrimų, uogienių, sal­dainių gamybai, o jų lapai – marinatams. Be to rau­gerškių uogose yra ir vitaminų A ir B. Gana dažnai paprastieji raugerškiai auga pamiškėse. Raugerškių nepatariama auginti šalia grūdinių kultūrų, nes jie yra grūdinių kultūrų rūdžių nešiotojai.

Tunbergo raugerškiai

Tunbergo raugerškių tėvynė yra Japonija ir Kini­ja. Tunbergo raugerškiai – neaukšti krūmai užaugi­nantys 1 cm ilgio ūglius. Vasarą Tunbergo raugerš­kių ūgliai yra ryškiai žali, o rudenį nusidažo įvairio­mis spalvomis: geltona, oranžine ar net violetine Rudenį Tunbergo raugerškiai subrandina pailgas raudonas, rūgščias ir dekoratyvias uogas

Šaltinis: Raugerškių Veislės

Žymės: