Rudens darbai darže

Tikriausiai žinote, kad kaip ir sode, taip ir darže svarbiausias rudens darbas – laiku nuimti derlių, kad daržovės būtų geriausio skonio ir aromato, išsaugotų visas maisto medžiagas. Todėl pirmiausia suskubkite pasirūpinti šalnoms jautriomis daržovėmis. Ar žinote, kad cukinijos, patisonai, aguročiai ir kitos moliūginės daržovės prinoksta laikomos šiltoje patalpoje? Kaip ir pomidorai -juos reikėtų nuskinti iki rugsėjo vidurio.

Nors, rodos, būna dar saulėtų, šiltų dienų, naktys jau šaltos daugiau drėgmės, todėl pomidorai pradeda trūkinėti, apsikrečia įvairiomis ligomis, dėl drėgmės ir šalčio pūva. Nepamirškite laiku nurauti česnakų, antraip jie blogiau laikysis žiemą. Ypač jautrūs šalčiams burokėliai, todėl juos raukite rugsėjo pabaigoje, nelaukdami stipresnių šalnų.

Morkos dirvoje gali pabūti dar kiek ilgiau. Taip pat neskubėkite nuimti salierų, gelteklių, ridikų, griežčių, pastarnokų, porų ir kopūstų derliaus – kuo vėliau tai padarysite, tuo daržovės bus sultingesnės. Dalį porų ir gelteklių, apdengusios durpėmis ir šiaudais, galite palikti žiemoti dirvoje.

Šaltinis: Rudens darbai darže

Žymės: