Skėriai

Kai puola skėriai
Kur kas daugiau žalos nei skruzdės žmonėms pridaro žiogų giminaičiai -skėriai. Susiklosčius palankioms oro į sąlygoms, šiltuose kraštuose gyve- nantys skėriai ima sparčiai daugintis ir susiburia į didelius spiečius. Skė- rių spiečiai būna tokie dideli, kad I skrisdami milijonai vabzdžių užtemdo saulę, o nutūpę ant žemės uždengia tūkstančių kvadratinių kilometrų plotą.

Įdomus faktas: Didžiausias į Guinnesso rekordų knygą patekęs skėrių spiečius buvo užregistruotas 1874 m. Nebraskos valstijoje, JAV. Rašoma, kad visa naikinančių vabzdžių spiečius tąkart užklojo 513 tūkst. kvadratinių kilometrų plotą (beveik 8 kartus didesnį nei Lietuva). Šį milžinišką spiečių sudarė daugiau nei 12 trilijonų individų, kurie visi bendrai svėrė apie 27 milijonus tonų.

Migruodami skėriai savo kelyje suryja visą augaliją, kuri tik pasitaiko jų kelyje, visiškai suniokoja pasėlius ir palieka žmones be duonos kąsnio. Neretai jie sugraužia net šiaudinius stogus. Senovėje, kai nebuvo jokių priemonių kovai su skėriai, jų antplūdžiai gretinami su tokiomis nelaimėmis kaip maras ir karas. Šiais laikais su skėriais kovojama naikinant jų kiaušinėlius insekticidais. Tačiau šios priemonės ne visada padeda. 2004 m. dykuminių skėrių antplūdis Afrikoje apėmė 20 valstybių ir pridarė 2,5 milijardo JAV dolerių nuostolių.

Šaltinis: Skėriai