Sodininko Darbai Lapkričio Mėnesį

Nugramdykite vaismedžių kamienus ir storesnes šakas – taip jūs sunaikinsite daugybę lervų ir kiaušinėlių. Labai naudinga prieš žiemą medelius nubaltinti kalkėmis. Kad kalkių nenuplautų lietus, į kibirą skiedinio įpilame du litrus lieso pieno arba įdedame gabalėlį ūkiško muilo bei 200 g silikatinių klijų.

Apie medelius, ypač naujai pasodintus, toliau nuo kamieno apdėkime mėšlo arba durpių, kad neįšaltų šaknys. Pravartu mėšlu apdėti ir braškes. Nukritus lapams, kas 3-4 metai, senesnius vaismedžius, uogakrūmius bei dekoratyvinius augalus, jei pavasarį jų nepurškėme, dabar nupurškime. Purškime žaliosios alyvos koncentratu 600-800 g į kibirą vandens arba 2-3 proc. nitrofenu.

Obelims ir kriaušėms reikia didesnės koncentracijos, o vyšnioms, slyvoms, serbentams, agrastams – mažesnės. apurkšti žiemojančių kenkėjų kiaušinėliai, ligų sukėlėjai, samanos bei kerpės žūva.

Prieš dedant mėšlą prie medelio, pomedį reiktų sukasti. Šaltomis žiemomis vynuogės dažnai iššąla, todėl jas reikia pridengti. Kiekvienas krūmelis laisvai surišamas ir apsukamas šiaudais. Senus, aukštus vynuogynus apkaišykite eglišakėmis. Prieš palenkiant ir aprišant, vynuogynus genime. Pavasarį genėti netinka, nes iš padarytų žaizdų ilgai teka sultys ir augalas susilpnėja.

Šaltinis: Sodininko Darbai Lapkričio Mėnesį