Sodininko darbai rugpjūčio mėnesį

Rugpjūčio mėnesj darbų sode padaugėja, nes prasideda ankstyvųjų veislių vaisių skynimas. Gerai apžiūrėkite vaismedžių šakas, kad jos nuo didelio vaisių svorio nepradėtų lūžinėti. Esant reikalui – paremkite. Ypač tai būtina žemaūgių vaismedžių sode. Atrama čia statoma prie kamieno ir prie jos rišamos medžio šakos. Ypač dažnai vaisiai nulaužia slyvų, kriaušių šakas.

Apžiūrėkite ar prigijo akiavimui skiepyti vaismedžiai. Jeigu ne, tai žinokite, kad rugpjūčio mėnesį vaismedžius dar galima akiuoti. Soduose nenutraukite ankstesnių darbų: tręškite, naikinkite piktžoles, laistykite. Surinkite visus nukritusius obuolius. Tinkamus džiovinimui – sudžiovinkite, o krituolius, pažeistus kenkėjų ar ligų surinkite ir sunaikinkite.
Nelaikykite sode jokių atliekų. Viską, kas tinka, sudėkite į komposto krūvas, o netinkamas pašalinkite iš sodo.
Nuskynę serbentų ir agrastų uogas, išpjaustykite visas sausas, ligotas šakas ir sudeginkite. Išpjaukite senesnius kaip penkių metų juodųjų ir senesnius, kaip septynių metų raudonųjų bei baltųjų serbentų stiebus. Išpjaukite visus senus bei silpnus šiųmečius aviečių ūglius, palikite tik stiprias pirmametes atžalas.

Atėjo ankstyvųjų veislių vaisių skynimo metas. Sėkla-vaisinių vaisiai yra skynimo stadijoje, kai truputį pasukti į šoną, lengvai nusiskina. Pirmasis požymis, kad vaisiai jau skynimo stadijoje, yra sveikų, nekirmėlėtų vaisių kritimas. Patogiausia vaisius skinti į specialius krepšius. Rūpestingai nuskinti ankstyvųjų veislių obuoliai ilgiau laikosi. Nepamirškime, kad jų’laikymo laikas trumpas, o nuo mechaninių sužeidimų dar sutrumpėja. Ypač neatsparios kriaušės. Sužalotos jos tuoj pradeda pūti ir vietoj laukto pelno atneša nuostolį. Skindami vaisius tuoj juos rūšiuokime.
Vaisiai dedami į iš anksto paruoštas dėžutes. Transportavimą lengviau pakelia kieti, nesužaloti, nesuminkštėję vaisiai. Visi šie pasiruošimai liečia rugpjūčio mėnesį skinamus vaisius.
Kartu su ankstyvųjų veislių obuoliais ir kriaušėmis prinoksta ankstyvosios slyvos, persikai, abrikosai. Visi jie reikalauja dėmesio, atsargaus skynimo ir transportavimo. Nuėmus derlių, persikų medeliai genimi. Genimos ir Šatenmorelės vyšnios. Žieminės sėklavaisinių veislės rugpjūčio mėnesį vieną kartą nupurškiamos nuo rauplių. Purškiama įvairiais fungicidais. Birželio mėnesį uždėtas ant vaismedžių vabzdžių gaudymo juostas nuimame ir sudeginame. Nešdami žiūrėkite, kad neišbirtų kenkėjai.

Šaltinis: Sodininko darbai rugpjūčio mėnesį

Žymės: