Sodininkų Ir Daržininkų Klaidos

* Kai kada daržininkai susigundo šiltomis ankstyvojo pavasario dienomis ir anksčiau laiko pasėja šilumą mėgstančius augalus, kurie nukenčia jau nuo pirmųjų pavasario šalnų. Jei nutarėte pavasarį anksčiau laiko sodinti pomidorus ir agurkus, turite pasirūpinti ir apsaugos nuo šalnų priemonėmis.
* Dažnai daržininkai augalus mineralinėmis trąšomis trąšia neatsižvelgdami į oro sąlygas. Daržininkams verta atminti, kad augalus šaltomis dienomis tręšti beprasmiška, nes iš šaltos dirvos augalų šaknys nesugeba pasisavinti maistinių medžiagų. Daugelio daržovių šaknys mineralines medžiagas geriausiai pasisavina iš šiltesnės nei 10 laipsnių šilumos dirvos.
* Jei mineralinių trąšų tirpalais augalus liesite laistytuvu, neretai šie tirpalai nudegins augalų lapus. Patyrę daržininkai mineralinių trąšų tirpalus pila tik ant augalų šaknų, nes patekusius ant augalų lapų tirpalus būtinai reikia nuplauti.
* Jei trąšų tirpalus pilsite ant sausos žemės, galite nudeginti augalų šaknis, todėl dirvą iš pradžių paliekite vandeniu, o tik tada patręškite mineralinių trąšų tirpalu.

Šaltinis: Sodininkų Ir Daržininkų Klaidos

Žymės: