Alergijos Gydymas

Sakoma, kad alergija – XX a. liga, kuri neišgydoma. Daug laiko mes praleidžiame namie, todėl pirmiausia juos reikėtų sutvarkyti taip, kad neliktų pagrindinių alergijos sukėlėjų – namų erkučių.

Saldus miegas be trukdžių

Neretai alerginės reakcijos pasireiškia naktį: žmonėms sunku išsimiegoti, kankina dusulys ir sloga. Ir nieko keista, nes patalai bei čiužinys – tikras rojus dulkių erkutėms! Ramiai neišsimiegosite pūkiniuose, plunksnų ar net vilnos pataluose, nes juose po kurio laiko ima kauptis dulkių erkutės ir bakterijos. Jautriems žmonėms reikėtų rinktis antialerginę patalynę, pavyzdžiui, grikių lukštų ar vyšnių kauliukų pagalvę, labiausiai tinka latekso čiužiniai. Patalynę svarbu skalbti dažnai ir aukštoje temperatūroje. Naudinga rinktis specialius apsauginius pagalvės, užkloto ir net čiužinio užvalkalus, kuriuos bet kada galima nuvilkti ir išskalbti. Dažniausiai tokie užvalkalai būna pagaminti iš medvilnės pluošto su laminuoto poliuretano plėvele. Gaminiai su poliuretano plėvele praleidžia orą, todėl miegant neprakaituojama, o blogoji audinio pusė visiškai apsaugo čiužinį nuo drėgmės, namų dulkių erkių ir bakterijų.

Jokių kilimų ir storų užuolaidų!

Alergiškiems žmonėms reikėtų atsisakyti kilimų ir kiliminių dangų, nes tai bene mėgstamiausia dulkių erkučių dauginimosi vieta. Geriausia natūralios grindys, pavyzdžiui, mediena, laminatas, akmens ir keraminės plytelės. Grindis be kilimų galėsite dažniau plauti. Jei be kilimo neišsiverčiate, bent jau išsirinkite kuo trumpesnio plauko ir natūralaus pluošto. Nereikėtų pamiršti, kad kilimus ar kiliminę dangą privalėsite dažnai valyti. Ne tik dulkes, bet ir alergenus gerai

išvalo dulkių siurbliai su antia-lerginiu filtru.
Reikėtų atsisakyti ir užuolaidų, ypač storų, sunkios medžiagos, nes tokios kaupia dulkes. Užuolaidas pakeiskite žaliuzėmis, nuo kurių nuvalyti dulkes perbraukiant drėgna šluoste daug lengviau, nei išplauti storas užuolaidas.

Sienos
Jei esama itin alergiškų namiškių, kambario sienas taip pat reikėtų dažnai ir reguliariai valyti, todėl rinkitės plaunamuosius tapetus ar dažus. Neretai alergiją sukelia dažų sudėtyje esantys skiedikliai bei amoniakas. Šią problemą išspręsite sienas perdažę vandens pagrindo dažais. Tinka beveik visi tapetai, tik viralinių reikėtų vengti. Dabar ypač ima populiarėti ekologiški bambuko tapetai.

Skelbkite karą dulkėms
Pasistenkite, kad namie ar bent jau kambaryje, kuriame praleidžiate daugiausiai laiko, būtų kuo mažiau dulkes renkančių daiktų. Alergiškiems žmonėms nederėtų apsikrauti suvenyrais, statulėlėmis, minkštais žaislais, pagalvėlėmis. Knygoms irgi reikėtų rasti kitą vietą. Įvairius reikalingus, brangius ir prisiminimus keliančius daiktus verčiau sudėkite į uždaras lentynas po stiklu. Atminkite, kad dulkes drėgna šluoste reikėtų perbraukti kasdien, tad šį darbą atliksite kur kas greičiau, jei visi paviršiai nebus apstatyti įvairiais daiktais.

Vėdinkite patalpas
Pagrindiniams alergenams -dulkių erkutėms ir pelėsiams -patinka drėgmė. Vidaus patalpų drėgmės lygis turėtų svyruoti nuo 30 iki 50 proc, o idealus drėgmės lygis yra maždaug 45 proc. Tiek per maža, tiek per didelė drėgmė pavojinga sveikatai. Kai drėgmės trūksta, pagelbės oro drėkintuvas, kai per daug – džiovintuvas. Taip pat stenkitės reguliariai vėdinti patalpas, tvarkydama namus padarykite skersvėjį, kad kuo mažiau įkvėptumėte valymo priemonių, o gamindama valgį įjunkite gartraukį arba praverkite langą.

Namams valyti -ne bet kas
Alergiškiems žmonėms derėtų naudoti kuo natūralesnius valiklius, kurių galima rasti ekologiškų prekių parduotuvėse. Tačiau kai kurių natūralių ir sveikatai nekenksmingų priemonių galima pasigaminti pačioms. Pavyzdžiui, soda šveičia taip pat gerai, kaip ir pirktiniai valikliai su abrazyvinėmis dalelėmis. Todėl sodą lygiomis dalimis sumaišiusi su vandeniu gausite itin gerai valančią pastą kuria be vargo iššveisite šaldytuvą, kriauklę, vonią ar dušo kabiną. Citrinų sultys pašalina rūdis. įvairias įsisenėjusias dėmes, jomis vonioje nušveisite muilo likučius, nuvalysite kalkių apnašas, vario ir žalvario paviršius. Actas nuo įvairių paviršių gerai pašalina riebalų sluoksnį. Acto tirpalas nuvalys ir dezinfekuos vonią, duše kabiną, kriauklę, tualetą ir plyteles. Actu rekomenduojami valyti pelėsį, nes actas ne tik gerai jį šalina, bet ir neleidžia jam vėl atsirasti. Retkarčiais neskiesto acto įpilkite į kriauklės ištekamąjį vamzdį – ne tik pašalinsite nešvarumus, bet ir mikrobus, todėl nesklis nema lonus kvapas.

Šaltinis: Alergijos Gydymas