Asteninis sindromas

Klausimas: Prieš metus man diagnozuotas astenodepresinis sindromas, tačiau man galinčių padėti vaistų gydytojai taip ir nerado. Gal papasakotumėte, kokia tai liga?

Žodis „astenija” yra kilęs iš graikiško žodžio„bejėgiškumas”. Tai liguista būsena, pasireiškianti greitu fiziniu ir psichiniu nuovargiu, padidėjusiu jautrumu, dėmesio nepastovumu. Ligoniui skauda ir svaigsta galva, jis neištveria ilgos fizinės ir psichinės įtampos, ryškios šviesos, stiprių garsų, aštrių kvapų. Sergantis sunkia astenijos forma žmogus būna pasyvus, apatiškas. Dažniausiai astenija atsiranda dėl infekcinių, sunkių užsitęsusių vidaus ir kitų ligų, apsinuodijimų, traumų.

Ji taip pat gali būti psichinių ir somatinių ligų pradžia. Neurastenija – astenija, kilusi dėl nervinio pervargimo, sunkių konfliktų ir išgyvenimų.
Asteninis sindromas daug kuo artimas lėtinio nuovargio sindromui, nuo kurio mūsų dienomis kenčia vis daugiau žmonių. Lengvesnės šios negalios formos — neurastenija ir vegetacinė distonija. Kaip mums paaiškino privati gydytoja Elena Norvilienė, specialių vaistų šiai ligai gydyti nėra. Gali būti gydoma ją sukėlusi liga, jei tokia yra, arba šalinama priežastis (nepalankūs gyvenimo veiksniai). Minėta liga gydoma organizmo stiprinamaisiais ir raminamaisiais vaistais. Taip pat didelę reikšmę turi taisyklingas darbo ir poilsio režimas, pasivaikščiojimai gryname ore, reguliari ir gera mityba.

Kadangi jums diagnozuota ir depresija, gydytojas turėtų paskirti ir antidepresantų. Šių vaistų šiais laikais yra nemažai, jie neturi šalutinio poveikio. Pacientai, sergantys psichosomatinėmis ligomis, neturėtų pamiršti, kad didžioji pasveikimo jėga slypi ne vaistuose, o pačiame žmoguje. Pasak medikės, jei žmonės bent pusę tiek tikėtų savo organizmo galiomis, kiek tiki vaistais, išgijimas daugeliu atvejų būtų daug sėkmingesnis.

Šaltinis: Asteninis sindromas