Erkinis Encefalitas Simptomai

Erkinis encefalitas – viena sunkiausių virusinių smegenų infekcijų. Pirmieji simptomai po erkės įsisiurbimo pasireiškia praėjus dviem ar trims savaitėms (gali pasireikšti ir po 2 ar net 30 dienų). Jie panašūs į gripo: skauda galvą, pakyla temperatūra, maudžia ir skauda viso kūno raumenis.

Po savaitės šie simptomai išnyksta ir pasijuntama geriau. Su šiuo virusu kovoja imuninė sistema (kuo ji stipresnė, tuo mažesnė komplikacijų tikimybė). Anot gydytojų, maždaug tik kas trečiam užkrėstajam virusas išplinta ir pažeidžia smegenis. Tokiu atveju jau po 3-7 dienų vėl pakyla kūno temperatūra, juntamas stiprus galvos skausmas, pykina, svaigsta galva, trinka judesių koordinacija (retais atvejais gali net paralyžiuoti ar ištikti koma).

Atsiradus tokiems simptomams, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar vykti į infekcinę ligoninę. Pakartotinas karščiavimas rodo, kad infekcija sukėlė smegenų uždegimą.

Nustatyti, ar žmogus serga erkiniu encefalitu, atliekami kraujo ir nugaros smegenų skysčio tyrimai. Specifinio gydymo nėra, antibiotikai neveiksmingi. Anot gydytojų, tik apie 30 proc. pacientų iš ligoninės Išeina visiškai pasveikę. Persirgus erkiniu encefalitu, maždaug trečdaliui žmonių psichoneurologiniai simptomai išlieka visam gyvenimui: kamuoja miego, dėmesio sutrikimai, dirglumas, galvos skausmas. Kai kurie visam laikui lieka nedarbingi.

Dėmesio: erkiniu encefalitu galima užsikrėsti ne tik Įkandus erkei, bet ir geriant nevirintą karvių ar ožkų pieną. Nors karvės ir ožkos kaip ir keturkojai namų augintiniai neserga erkiniu encefalitu, jų pienas gali būti užkrėstas, nes virusas patenka per kraują.

Šaltinis: Erkinis Encefalitas Simptomai