Gausus Prakaitavimas

Mano vyrui labai prakaituoja kojos, tai paveldima. Daug ką išbandėme, bet problema neišnyko. Gal patartumėte, kokių yra veiksmingesnių priemonių?

Gausus prakaitavimas – dažnas reiškinys, dažniau pasireiškiantis vyrams. Tai gali būti ir paveldėjimas, ir somatinių, neurologinių, hormoninių ligų arba imuniteto sutrikimo požymis, ypač jei kilo staiga, o nekamavo nuo jaunystės. Tad tai nėra tik kosmetinis defektas, ir pirmiausia patartina pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Jei neras kitokių ligų, gydytojas jums išrašys ir antibakterinių, ir priešgrybelinių vaistų, nes prakaituojančios kojos – puiki terpė grybeliui veistis, ir tokiais atvejais vien kvapą naikinančių priemonių nepakanka. Paminėsime tik vieną priemonę, kurią daugelis mini geru žodžiu, bet jos galima gauti tik gaminančiose vaistinėse, kurias Lietuvoje galima ant pirštų suskaičiuoti –tai Teimurovo pasta.

Žinoma, šią bėdą turinčiam žmogui visą gyvenimą reikės daug dėmesio skirti savo kojoms -jei prie šios problemos dar prisideda ir prasti higienos įgūdžiai, tuomet jau katastrofa. Tad specialistai pataria avėti tik odinę, kiek didesnę nei reikia avalynę, mūvėti medvilnines kojines, dažnai jas keisti, kasdien šaltu vandeniu kruopščiai plautis kojas, turėti atskirą rankšluostį, kuo daugiau vaikščioti basomis.

Žinomi ir liaudiški būdai gausiam prakaitavimui mažinti: padės ąžuolo žievės, juodosios arbatos vonelės, kurias reikia atlikti porą kartų per savaitę po 15-30 minučių. Gausu ir specialių kosmetikos priemonių kojų prakaitavimui mažinti, jų sudėtyje dažniausiai būna arbatmedžio, mėtų ar alavijo.
Ekstremaliai prakaitavimo atvejais galima atlikti botulino injekcijas – to paties botulino, kuriuo lyginamos raukšlės. Prakaitavimo atveju preparatas veikia raumenis, kurie išstumia prakaitą iš prakaito liaukų. Panaudojus injekcijas, prakaitą išstumiančios liaukos mažiau susitraukinėja, todėl sumažėja išsiskiriančio prakaito kiekis.

Tačiau tai ekstremalu ir kainos požiūriu, nes atliekama tik privačiose gydyklose ši paslauga kainuoja 1 000-2 000 litų, o poveikis juntamas iki metų. Tačiau ir šios procedūros nedaromos aklai, pirmiau reikia išsitirti sveikatą.

Šaltinis: Gausus Prakaitavimas