Gysločio Gydomosios Savybės. Gysločių Arbata.

LeafPOVEIKIS. Gysločių lapų arbata ir sultys gydo gastritą, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opas, aterosklerozę, viršutinių kvėpavimų takų infekcijas. Lapų arbata laisvina vidurius, mažina spazmus, gydo enteritą, enterokolitą, aktyvina skrandžio sekreciją.

Gysločiuose gausu glikozidų, saponinų, vitaminų K ir C, kalio, flavonoidų, fitoncidų ir kt. Šviežius nuplautus gysločių lapus galima dėti ant pažeistos sumuštos odos, vabzdžių įgeltų vietų – dezinfekuoja, stabdo kraujavimą, mažina uždegimą. Prieš dėdama patrinkite tarp pirštų, kad išsiskirtų sulčių.

Gysločių nuoviras lengvina atsikosėjimą ir laisvina vidurius. Jei nudegėte, iškilo šunvočių, supūliavo žaizda, ant jų keturis kartus per dieną dėkite šviežių nuplikytų gysločių lapų.

KADA RINKTI gysločius. Renkami žydint – nuo gegužės iki vasaros pabaigos. Džiovinami netiesioginiuose saulės spinduliuose vėdinamoje patalpoje arba džiovykloje 40-45 laipsnių temperatūroje.

KAIP VARTOTI gysločius. Vartojami ir lapai ir sėklos. Iš šviežių gysločių spaudžiamos sultys, ruošiami antpilai, o džiovinti tinka ištraukoms, pavilgams.

RECEPTAS nuo peršalimo: 2 šaukštus gysločių lapų užplikykite 2 stiklinėmis vandens, palaikykite termose 15 minučių ir nukoškite. Gerkite po pusę stiklinės 3-4 kartus per dieną kuo karštesnę su medumi.

Nuo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės: valgomąjį šaukštą džiovintų gysločių lapų ir paprastųjų kraujažolių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens. Po valandos nukoškite. Gerkite šiltą 3 kartus per dieną prieš valgį. Suskaudus dančiui, reikia pakramtyti gerai nuplikytą gysločio šaknį.

Valgomos visos gysločių dalys. Jaunų ir šviežių gysločių lapais ypač tinka gardinti salotas, omletus, garnyrus (dėkite į ryžius, pakepintus su morkomis, svogūnais, petražolėmis ir krapais), sriubas. Kad lapeliai nebūtų šiurkštūs, ištraukite jų kietuosius pluoštelius. Gysločių lapus galima rauginti.

Šaltinis: Gysločio Gydomosios Savybės. Gysločių Arbata.