► Įkando erkė – erkės įkandimas
Didžiausią žmonių susirūpinimą šiuo metu kelia erkinis encefalitas ir erkių sukelta Laimo liga. Nelaimės išvengsite, jei iš anksto pasirūpinsite savo sveikata, o erkei įsisiurbus, žinosite, ką daryti.
Skiepai
Visų pirmiausia reikėtų du kartus per metus, darant vieno mėnesio pertrauką, pasiskiepyti nuo erkinio encefalito. Sis skiepas bus veiksmingas vienerius metus. Po metų skiepą dar kartą pakartojus, apsaugoti būsite trejus metus. Deja, nuo Laimo ligos vakcinos dar nėra. Todėl, įsisiurbus erkei, reikės imtis kitų priemonių.
Prietaisai
Dabar jau yra prietaisų, kurie padeda ištraukti įsisiurbusią erkę. Jų galimą įsigyti vaistinėse.
Kaip ištraukti erkę pincetu
Traukdami erkę, sukite ją prieš laikrodžio rodyklę ir netepkite jokiais tepaliukais ar aliejumi! Ištrauktą erkę įdėkite į sandarų indą ir nuneškite ją ištirti. Tada bus aišku, ką reikia daryti toliau. Jeigu erkės ištraukti nepavyko, nesijaudinkite. Patepkite įkandimo vietą spiritu ir užklijuokite pleistru. Organizmas pats ją išstums.
Vakcina po įkandimo
Žmonėms, kurie nepasiskiepijo, tačiau vis tiek nenori rizikuoti savo sveikata, per tris paras reikia skubiai suleisti specifinio imu-noglobulino prieš erkinį encefalitą.
Tyrimai
Norint išsiaiškinti, ar nesergate Laimo liga, teks padaryti kraujo tyrimą. Galimi du variantai:
1. Tyrimą galite atlikti ne anksčiau kaip po trijų savaičių (jei iki tol įkandimo vietoje neatsirado raudona dėmė. Jei dčymė atsirado, tuojau pat kreipkitės į gydytoją).
2. Tyrimą galite pakartoti du kartus. Vieną atlikite tuoj pat po įkandimo, o kitą – po trijų savaičių. Taip bus galima palyginti kraują ir objektyviau vertinti.
Šaltinis: Įkando erkė – erkės įkandimas