Kaip išvengti vėžio

Vitaminai GALI APSAUGOTI NUO VĖŽIO?
Ant maisto papildų pakuočių paprastai draudžiama skelbti, kad jie gali apsaugoti nuo tam tikrų ligų, o kaip yra iš tikrųjų? Išties nėra įrodymų, kad vėžys būtų išgydomas vitaminais, tačiau daugeliu tyrimų patvirtinta, kad tam tikri vitaminai ir mikroelementai gali sumažinti riziką susirgti. O tai labai svarbu, nes net didžiausi sveikuoliai negali išvengti kancerogenų, t. y. vėžį sukeliančių medžiagų. Jos kelia pavojų visiems, tačiau kodėl vieni suserga vėžiu, o kiti – ne?

Mokslininkai mano, kad įtakos tam gali turėti Ir genetinis polinkis, ir vitaminai, kurių vieni vartoja užtektinai, o kiti – ne. Vitaminai lėtina vėžinių ląstelių dauginimosi procesą, todėl mažina tikimybę išryškėti vėžį sukeliančioms genetinėms mutacijoms, kurias paveldime iš protėvių.

Jau nustatyta, kad vėžio profilaktikai svarbiausi vitaminas A, beta karotinas, vitaminai C ir E bei mikroelementas selenas ir kofermentas Q10. JAV Maisto ir vaistų administracija netgi leido ant seleno pakuočių skelbti, kad šis mikroelementas stabdo vėžio ląstelių vystymąsi.

Tiesa, kol kas būtinas prierašas: „Šios žinios nėra galutinės". Mat dar nebaigti du didžiuliai tarptautiniai tyrimai, kurių trukmė – ne vieneri metai. Tačiau mokslininkai jau neabejoja, kad pasibaigus tyrimams, kuriuose dalyvauja 28 000 žmonių, pagaliau bus pateikti nenuginčijami faktai apie vėžį stabdantį seleno poveikį.

Šaltinis: Kaip išvengti vėžio

Žymės: