Kalcis Organizme. Kalcio Trūkumas

Duckbill Selenite (1034)2Gyvojo organizmo 70-90 proc. sudaro vanduo. Likusi dalis – organinės ir mineralinės medžiagos, be kurių organizmas negalėtų gyventi. Tai kalcis, kalis, magnis, natris, chloras, fosforas, geležis, varis, silicis, siera, jodas ir kt. Pirmųjų septynių žmogaus organizmui reikia daugiausia, tačiau ir likusiųjų trūkumą galime labai skaudžiai pajusti.

Kalcis (Ca) organizme naudojamas kaip statybinė medžiaga. Kauluose yra daugiau kaip pusė visų organizmo kalcio atsargų. Raumenyse jis palaiko ląstelių elektrinį aktyvumą.

Trūkstant kalcio atsiranda traukuliai. Kalcio pasisavinimą reguliuoja endokrininių liaukų hormonai. Trūkstant šių hormonų, sutrinka kalcio pasisavinimas. Augalai kalcį ima iš dirvožemio, o žmonės gauna su maistu ir vandeniu. Ląstelėse beveik visas kalcis susijungęs su baltymais, organinėmis rūgštimis ir kt.

Kalcio jonai perduoda jaudinimą raumenims, skatina širdies darbą, aktyvina kraujo apsauginius baltymus. Kalcio kiekį reguliuoja skydliaukė, vitaminas D.

Šaltinis: Kalcis Organizme. Kalcio Trūkumas