► Kambarinių Augalų Poveikis Sveikatai
Kambariniai augalai ne tik puošia kambarius, bet ir veikia juose esančius žmones, nes kiekvienas augalas skleidžia stiprią bioenergijos srovę. Be to, beveik visų kambarinių gėlių žiedai išskiria fitoncidų, kurie naikina ligas sukeliančias bakterijas.
Mirta
Mokslininkai nustatė, kad patalpoje, kurioje auginama paprastoji mirta, ligas sukeliančių mikrobų būna du kartus mažiau. Be to, mirtomis patariama gydyti gripą, jos padeda ir nuo šios ligos apsisaugoti. Mirtų preparatų poveikis yra panašus kaip antibiotikų ir, kas svarbu, neturi neigiamo šalutinio poveikio. Norint apsisaugoti nuo virusinių ligų ar jomis jau susirgus, pakanka kelis kartus per dieną pakramtyti mirtų lapelių.
Akių ligų gydomasis mirtų antpilas: sutrinkite 5 mirtų lapelius, užpilkite šaukštu verdančio vandens ir palikite atvėsti. Šio antpilo lašinkite į akis po 1-2 lašus 1-2 kartus per dieną.
Manoma, kad mirta padeda išlaikyti ir sutvirtinti šeimos židinį.
Azalija
Itin dažna mūsų namuose ir džiugina įvairių spalvų žiedais – nuo baltų it sniegas iki ryškiai violetinių. Azalija – atiduodanti, o ne imanti energiją gėlė. Jeigu tik pasijusite blogai, praradę jėgas ar nuvargę, azalija tuoj pat paskleis savo teigiamą energiją.
Azalija taip pat padeda atkurti alkoholio deformuotą žmogaus energiją. Namuose, kuriuose auga tamsiai raudonų azalijų, niekada nebus kandžių ir kitų nereikalingų vabzdžių.
Šie augalai labai padeda nuvargusioms akims. Jei pasigrožėsite pusvalandį azalijų žiedais, paraudusios akys atsigaus ir dings akiu nuovargis.
Jeigu ant voko iškilo miežis, ant jo uždėkite azalijų žiedų -ir miežis išnyks per pusdienį. Tiems, kuriuos miežiai vargina
gana dažnai, patariama pasisiūti nedidelį maišelį ir prikimšti džiovintų azalijų žiedų bei lapų santykiu 1:2. Maišelį laikykite po pagalve.
Ciklamenas
Išsiskiria itin stipria energijos jėga. Šis augalas sugeria neigiamą energiją ir atiduoda teigiamą. Namuose, kuriuose auga ciklamenas, dažniausiai tvyro taika, ramybė ir harmonija.
Mūsų laikais gydymo tikslais ciklamenų šaknys ir žiedai naudojami retai, nes jie yra šiek tiek nuodingi, užtat labai svarbi gydomoji ciklameno energija. Šis augalas normalizuoja hormoninę žmogaus sistemą, teigiamai veikia moterų menstruacijų ciklus, stiprina vyrų potenciją, padeda gydyti nevaisingumą. Ciklameną turėtų auginti žmonės, turintys širdies ritmo sutrikimų, sergantieji cukriniu diabetu ir alergija.
Fikusas
Pagerina bendrą gyvenamojo būsto energiją ir subalansuoja jame gyvenančių žmonių emocijas. Pasak senovės liaudies medicinos žinovų, namuose, kuriuose auga fikusų, visada linksma, nes čia auga sveiki žmonės. Fikusuose yra medžiagų, saugančių nuo onkologinių ligų ir stabdančių šių ligų vystymąsi. Be to, specialistų teigimu, fikusų savo namuose būtina auginti negalinčioms pastoti moterims.
Fikusais galite numalšinti net stipriausią dantų skausmą, taip pat išgydyti dantų pūlinius: 10 mililitrų šviežių fikusų lapų sulčių užpilkite ketvirtadaliu stiklinės spirito, sandariai uždenkite ir palikite šaldytuve 2 paras nusistovėti. Jei pradeda skaudėti
dantį, į jo kiaurymę atsargiai įdėkite vatos tamponėlį, suvilgytą šiuo antpilu. Kad išnyktų pūliniai, šį antpilą praskieskite vandeniu santykiu 1:3, pašildykite ir skalaukite burną kelis kartus per dieną.
Orchidėjos
Pastaruoju metu madingiausios ir dažniausiai dovanojamos gėlės, jos visais laikais buvo vadinamos meilės gėlėmis. Beje, orchidėja – klasikinis vampyro pavyzdys. Šios gėlės ypač aktyvios naktį ir auštant, todėl nepatariama jų auginti miegamajame.
Nuo seniausių laikų orchidėjos, ypač augančios Europoje, naudojamos liaudies medicinoje. Kai kurių rūšių orchidėjos yra valgomos. Amerikoje orchidėjų šaknimis buvo gydomos ilgai negyjančios žaizdos. Kinijoje orchidėjomis gydydavo nudegimus ir pūlinius, o jų stiebus naudojo kaip nuskausminamuosius ir tonizuojamuosius vaistus. Europos šalyse kai kurių rūšių orchidėjų šaknimis gydomi apsinuodijimai, skrandžio ir lytinių liaukų ligos.
Namų sąlygomis prieš miegą orchidėjų lapų antpile galite pamirkyti rankų plaštakas – rankų oda taps švelni, o nagai – stiprūs ir blizgūs: šviežius orchidėjų lapus užpilkite verdančiu vandeniu, uždenkite ir palikite 10-12 valandų nusistovėti. Pamirkę rankas orchidėjų antpile, kruopščiai jas nuplaukite su muilu ir įtrinkite maitinamuoju kremu.
Augalai, tinkantys virtuvei
Gebenė – tinkamiausias virtuvei augalas. Jai nereikia nei didelio vazono, nei ryškios saulės šviesos, nei rūpestingos priežiūros. Gebenių naudingosios savybės:
• neutralizuoja visus kvapus ir garus, kuriuos skleidžia skalbiamieji milteliai ir valikliai;
• saugo nuo alerginių reakcijų;
• palengvina sergančiųjų astma kvėpavimą.
Labai tinka virtuvei prieskoninis augalas rozmarinas. Rozmarinų gydomosios savybės:
• lengvina kvėpavimą, todėl naudingi sergantiesiems kvėpavimo organų ligomis;
• malšina galvos skausmą;
• stiprina kraujagyslių tonusą. Tinkamas auginti virtuvėje
ir bazilikas. Teigiama, kad šis prieskoninis augalas žvalina, gerina atmintį, suteikia meilės energijos ir pailgina gyvenimą. Liaudies medicinos žinovai bazilikais pataria gydyti reumatą, odos ir centrinės nervų sistemos ligas bei epilepsiją.
Kartais kambariniai augalai gali ir pakenkti, ypač alergiškiems žmonėms. Atsargūs turi būti žmonės, kurie augina oleandrą ar difenbachiją, jeigu namuose yra mažų vaikų. Jie gali sugalvoti tų augalų paragauti, o pieno spalvos difenbachijos sultys – ypač nuodingos.
Kuo mažiau augalų reikia auginti ir miegamajame. Dieną, kai šviesu, augalai įsiurbia anglies dioksidą ir išskiria deguonį, tačiau naktį vyksta atvirkštinis procesas, todėl ypač nepatariama gėlių auginti kambariuose, kuriuose miega vaikai.
Šaltinis: Kambarinių Augalų Poveikis Sveikatai