Karpų Šalinimas

Karpos – nepiktybiniai odos ar gleivinės dariniai, kuriuos sukelia žmogaus papilomos virusas. Karpomis dažniau užsikrečiama per tiesioginį ar netiesioginį kontaktą, ypač nusilpus imunitetui, esant pažeistai, įtrūkusiai odai ar gleivinei ir pan. Įtakos turi ir sutrikusi kraujotaka, pagausėjęs prakaitavimas, išsausėjusi oda (ji būna pažeidžlamesnė, todėl lengviau patenka virusas). Kad karpų neatsirastų, labai svarbu stiprinti imuninę sistemą, laikytis asmens higienos.

Veiksmingai karpas šalina ugniažolių (dar vadinamų karpažolių) sultys. Prisiskinkite, pamerkite į vazą ir turėsite vaistų po ranka visą savaitę. Nulaužkite stiebelį Ir skysčiu tepkite karpas (stenkitės, kad nepatektų ant sveikos odos). Procedūrą kartokite kasdien po kelis kartus, kol karpa išnyks.

Vaistinėse galima įsigyti ir jau paruošto ugniažolių ekstrakto. Galite pamėginti naikinti karpas eteriniu arbatmedžių aliejumi, jis turi savybę naikinti virusus ir bakterijas. Užlašinkite aliejaus tiesiai ant karpos apie tris kartus per dieną. Arba aliejumi suvilgykite ausų krapštuką ir jį palaikykite prispaudusi karpą. Prižiūrėkite odą, stenkitės, kad ji neišsausėtų: tepkite maitinamaisiais ar drėkinamaisiais bei antibakteriniais kremais. Po dušo gerai išsišluostykite tarpupirščius. Jeigu gausiai prakaituoja kojos, naudokite prakaitavimą mažinančias priemones ir kt.

_ Sad eye _Karpas veiksmingai šalina pelenų ir sviesto mišinys. Paimkite žiupsnį medžio pelenų ir sumaišykite su sviestu. Košelės užtepkite ant pleistro ir užklijuokite karpą. Laikykite per naktį. Taip pat tinka ir česnakų, svogūnų košelė (svogūnus dėkite pakepintus), bičių pikis, ugniažolių sultys. Karpas naikina ir gysločių lapų košelė. Sutrinkite gyslotį, užkrėskite trintos masės ant gysločio lapo ir uždėkite ant karpos (palikite per naktį). Galite dėti ir citrinos žievelių su minkštimu (nakčiai užklijuokite pleistru).

Dar yra liaudiškas metodas: šviečiant delčiai, išeikite į lauką ar balkoną ir užriškite tiek lininio siūlo mazgų, kiek yra karpų, mintyse įsivaizduodama, kad jos išnyko. Siūlą išneškite į lauką, kad supūtų. Arba per delčią gyvos kiaulės šeriais patrinkite karpą prieš laikrodžio rodyklę. Svarbu tikėti, kad ji išnyks.

Šaltinis: Karpų Šalinimas