Mankšta Vandenyje Pratimai

Mankšta vandenyje -ir malonu, ir sveika

  • Sveikatą stiprinantys pratimai
    Įbriskite į vandenį iki krūtinės, atsistokite žergtomis kojomis, rankas įremkite į klubus. Lenkitės į kairę, paskui į dešinę pusę (po 8-10 kartų į kiekvieną pusę. Kvėpuokite laisvai

Atsistokite žergtomis kojomis, sunerkite rankų pirštus ir ištieskite rankas. Sukite ištiestas rankas ir pečius dešinėn, paskui kairėn, po 7-9 kartus į kiekvie-pusę.

Atsistokite prie baseino krašto ir abiem rankomis laikykitės už baseino turėklo. Tiesdami rankas per alkūnes, atsiloškite atgal ir po-to prisitraukite prie turėklo. Kartokite 7-10-19 kartų.

  • Atsistokite prie baseino krašto ir abiem rankomis laikykitės už turėklų. Pakelkite ištiestą koja atgal ir nuleisite į pradinę padėtį. Kartokite 7-10 kartų. Tą patį darykit su kita koja.
  • Atsistokite kairiuoju šonu į baseino kraštą ir kairiąja ranka laikykitės už turėklo, dešinioji ranka ant klubo. Kelkite ištiestą dešiniąją koją į šoną aukštyn Kartokite 10-15 kartų. Tą patį atlikite kita koja.
  • Pradinė padėtis ta pati. Dešiniosios kojos pėdą ir klubą pasukite dešinėn ir išorėn, paskui -kairėn ir vidun. Tą patį atlikite kita koja. Kartokite po 10-15 kartų kiekviena koja.Kokias ligas gydo mankšta vandenyje?
    Mankštintis vandenyje rekomenduojama po stuburo ir kitų kaulų lūžių, kai riboti judesiai (negalima išsitiesti ar susilenkti), kai ydinga laikysena, iškrypęs stuburas (skoliozė), yra raumenų atrofija, taip pat sergant stuburo osteochondroze bei sąnarių artroze.

Mankštos vandenyje nauda
Nuolatinis plaukiojimas ir treniruotės vandenyje gerina plaučių ventiliaciją, aktyvina kraujo apytaką, medžiagų apykaitą, stiprėja raumenys, didėja stuburo ir sąnarių paslankumas, tvirtėja laikysena.

Sergant įvairiomis ligomis

Sergant osteochondroze, jei iškrypęs stuburas ar gydotės po stuburo traumų, kad pagerėtų stuburo paslankumas, sumažėtų fiziologiniai stuburo išlinkimai, sustiprėtų raumenys, gydytojui leidus rekomenduojama plaukioti su lenta kai kojos juda taip kaip plaukiant krauliu ir brasu.

Po kojos ar rankos kaulų lūžių (nuėmus gipsą), kad padidėtų sąnarių judėjimo amplitudė ir sustiprėtų nusilpę raumenys, atlikite šiuos pratimus: sveikąja ranka ar koja padėkite atlikti judesį sužeista galūne (pakelti ir nuleisti, ištiesti ir sulenkti).

Jei riboti pirštų sąnarių judesiai, paimkite mažą guminį kamuoliuką ir spauskite jį, išmeskite ir pagaukite vandenyje; gniaužkite kempinę.

Vandens temperatūra Jei sergate stuburo osteochondroze, klubo sąnario artroze bei kitomis sąnarių ligomis, vandens temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 23°C, kitu atveju padidėja raumenų įtempimas ir atsiranda skausmas. Vanduo turi būti dar šiltesnis, kai gydomasi po kaulų lūžių.

Tiems, kurių silpni, atrofuoti rankų raumenys, padės treniruotės su vandens hanteliais. Juos galite pasidaryti patys. Paimkite du penoplasto ar sauso, korėto medžio diskus (skersmuo 15 cm, storis – 6 cm) ir pritvirtinkite ant 30 cm ilgio lazdelės galų. Tokie hanteliai gerai laikosi ant vandens, norint juos panardinti į vandenį, prireiks nemažai pastangų – o tai stiprina raumenis ir lavina jėgą. Rankų raumenims stiprinti dar galima panaudoti rankų plaukmenis iš penoplasto ar sauso medžio. Jos turėtų būti stačiakampio formos (14-20 cm), šiek tiek užapvalintais kraštais ir kilpomis (rankenėlėmis) paimti.

Iškvėpimas į vandenį Rezultatai bus geri tik tuo atveju, jei plaukiosite taisyklingai ir išmoksite laisvai iškvėpti į vandenį nesulaikant kvėpavimo. Jūs turite atsistoti vandenyje taip, kad vanduo siektų krūtinę. Tada išsitieskite, įkvėpkite, pasilenkite žemyn ir iškvėpkite į vandenį. Kartokite tai daug kartų, kol priprasite laisvai, nesulaikydami kvėpavimo, iškvėpti į vandenį.

Jei sergate stuburo osteochondroze (ataugos), stovėdami vandenyje lenkitės į šonus ir pirmyn. Plaukti patartina ant nugaros, taip pat “slysti” vandeniu: ištieskite rankas pirmyn, įkvėpkite ir kojomis atsispyrę į baseino sieną, slyskite vandeniu – tuo metu iškvėpkite pro burną į vandenį. Taip pat patartina pėdomis užsikabinus už tiltelio skersinio ar turėklo, rankomis grybšnoti lyg plaukiant. Atliekant šiuos pratimus, nugara, galva ir kojos turi būti viename lygyje, ir tai skatina stuburo tempimą.

Šaltinis: Mankšta Vandenyje Pratimai