Nerimas

Psichiatrai nerimą apibrėžia kaip laukimą kažko negera, kaip vidinę įtampą. Tačiau negalima vienareikšmiai tvirtinti, kad nerimas yra blogas dalykas. Paprastose žmogiškose situacijose ši būsena padeda susikaupti ir siekti užsibrėžto tikslo. Šiek tiek nerimo gyvenime tiesiog būtina, kad galėtume prisitaikyti prie aplinkos. Tačiau dažniausiai nemalonus išgyvenimas, kurį mes vadiname nerimu, siejamas su nesėkmės, pavojaus nuojauta. Tokios mintys dažniausiai kamuoja nuolatos, jų atsikratyti labai sunku, tiesiog neįmanoma.

Tokia jau žmogaus prigimtis, kad emocijos ir dvasiniai išgyvenimai kartais jį traumuoja labiau negu patys grubiausi fiziniai veiksmai. Sunkių dvasinių išgyvenimų metu pagreitėja medžiagų apykaita, atsarginiai rezervai eikvojami milžiniškais tempais. Organizmas tarsi pats save pradeda naikinti.

JAU TAS NERIMAS

Kartais nerimas būna nekonkretūs, be tiesioginio objekto, dėl kurio nerimaujama. Nors nėra konkrečios priežasties baimei atsirasti, bet jos ir nereikia. Šių dienų žmogaus gyvenimo tempas tapo labai greitas, daugelis mūsų darbe ir šeimoje jaučiamės labai įsitempę. Didžiulis krūvis, nuolatinė įtampa gali sukelti pernelyg didelį susirūpinimą, neapibrėžtą nerimą, kai imama bijoti visko. Tokio neapibrėžto nerimo patys jau nesugebame valdyti. Jeigu toks nerimas užsitęsia, atsiranda ir fizinių negalavimų: jaučiamas nuolatinis nuovargis, padažnėja pulsas, svaigsta galva, sutrinka miegas ir skrandžio veikla, gausiau prakaituojama. Pajutus tokius simptomus, patartina nedelsti ir kreiptis į specialistus. Galbūt viskas praeis, tereikia susiimti, nepasiduoti? Galima pabandyti…. O kad būtų lengviau tai padaryti, galite pavartoti homeopatinio vaisto „Acosedum".

JEI NERIMAS UŽSITĘSIA

Gydytojai homeopatai sako, kad nuo nerimo iki depresijos – tik vienas žingsnis. Jei žmogus nuolat jaučiasi liūdnas, jo niekas nedomina, jis sunkiai užmiega, naktį keliasi, rytą jaučia sunkumą, nebejunta mėgstamo maisto skonio, jeigu jo nebedomina ankstesni malonumai, pavyzdžiui, klausytis muzikos, žiūrėti futbolo ar krepšinio varžybas, susitikti su draugais, galima įtarti depresiją. Apimtas depresijos, žmogus sėdi žiūrėdamas į vieną tašką, niekas jam neįdomu, niekas jo nepralinksmina.

SVARBIAUSIA – PANAIKINTI NERIMO PRIEŽASTIS!

Mūsų organizmas pats sugeba susidoroti su įvairiausiomis bėdomis, tik jam reikia padėti. Ir padėti tuo, kas organizmui artima, gimininga, tai yra gamtos priemonėmis. Tokia ir yra homeopatija – ekologiškiausias ir saugiausias gydymo būdas. Homeopatijos specialistai pirmiausia pataria keisti požiūrį į gyvenimą, džiaugtis tuo, ką turime (vaikais, namais, vienas kitu). Kita vertus, kartais būna situacijų (dabartiniu sunkmečiu jų išties netrūksta), kai negalime apsieiti be vaistų. Pasak gydytojų homeopatų, tokiu atveju pirmiausia reikėtų rinktis homeopatinius preparatus. Jų mikrodozės sužadina mūsų vidines galias, gyvybines jėgas, gerina organizmo funkcijas, suteikia galimybę pačiam susidoroti su savo bėdomis.Vienas tokių homeopatinių preparatų yra „Acosedum". Jis puikiai padeda, kai padidėja jautrumas, apninka bloga nuotaika, liūdesys, nerimas, pradeda kamuoti nemiga. Jo sudėtyje yra ignamedžio ir kitų augalų, nuo seno vartojamų ir liaudies medicinoje, ir homeopatijoje. Visos preparato sudedamosios dalys mažina nuovargį, išsekimą, nervingumą ir dirglumą, padeda nuginti nerimą, gerina nuotaiką ir miegą.

TINKA IR SUAUGUSIESIEMS, IR VAIKAMS
Šio preparato rekomenduojama vartoti esant baimei, stresui, nervinei įtampai, varginant dažnai nuotaikų kaitai, nuovargiui, esant padidėjusiam jautrumui, dirglumui, atsiradus miego sutrikimų dėl įtampos. Jis ypač tinka tada, kai žmogų apėmęs nerimas užtrunka 10-12 dienų, po įvairių sukrėtimų, patirto streso, pakeitus darbą arba jo netekus. „Acosedum" gali pagelbėti ir neramiai miegantiems vaikams.

Šaltinis: Nerimas

Žymės: